Кількість нових стартапів швидко зростає, і хоча це хороша новина для економіки в цілому, для підприємців-початківців зростання означає посилення конкуренції за увагу засобів масової інформації, інвесторів і клієнтів. Одним з варіантів для стартапу є партнерство з авторитетною компанією з метою забезпечення більшої стабільності під час росту. Про те, як звернути на себе увагу великих компаній і переконати їх співпрацювати з вами, пише співзасновник і CEO стартапа PathSource для ресурсу The Next Web.

Нещодавно мій стартап PathSource, спрямований на розширення можливостей для здобувачів роботи, почав співпрацю з GED Testing Service, який займається тестуванням в вищих школах США з 1942 року. В результаті партнерства у нас склалися унікальні відносини, що дозволило обом сторонам досягти своїх цілей.

Повірте, цей процес складний і не повинен вестися наосліп. Ось п ять кроків для успішного партнерства вашого стартапу з більшою компанією:

1. Визначте, чого ви хочете від партнерства

Створення партнерства просто заради співпраці буде марною тратою часу. Перш ніж розглядати будь-яке партнерство, ви повинні розуміти, яким повинен бути його кінцевий результат.

Коли я почав думати про пошук партнера для PathSource, нашою метою було знайти спосіб надати наші кар єрні рішення людям, які їх потребують. Ми хотіли мати можливість вплинути на більше життів і кар єр в позитивну сторону. Було необхідно, щоб у організації, з якою ми співпрацюємо, була та ж мета.

Перш ніж почнете шукати компанію для співпраці, подумайте про те, що ваш стартап міг би зробити краще.

Слабка дистрибуція? Чи потребує ваш продукт в доопрацюванні дизайну? Чи є у вас проблеми з доступом до клієнта?

Після того, як ви визначилися з типом допомоги, необхідної вашому стартапу, можете починати шукати підходящого партнера.

2. Знайте, що ви принесете з собою

Відмінні відносини - це баланс між давати і брати . При розгляді потенційного партнера, навіть не зв язуйтеся з ним, якщо ви не знаєте причин, чому він хотів би поговорити з вами. Ви повинні знати, що йому запропонувати, щоб він зацікавився вами.

Швидше за все, ваш стартап народився з проблеми. Ви побачили проблему і створили рішення для неї. Якщо в справу вступає інша організація, необхідно знайти спосіб, щоб ваше рішення допомогло і їм.

Не думайте, що у успішної протягом багатьох років компанії вже немає проблем. Часи змінюються і старим, давно створеним підприємствам необхідно знаходити шляхи адаптації. Ви повинні стати тим самим способом вирішити проблему великої компанії.

Проводьте мозкові штурми з колегами, щоб розглянути потреби потенційних партнерів під широким кутом. Правильне розуміння потенційного партнера може бути ключем до бажаного партнерства.

3. Знайти особистий контакт у великій компанії

Хоча холодний пітчинг іноді спрацьовує, набагато простіше, коли у вас вже є зв язки у великій компанії. Зверніться до мережі своїх професійних контактів і подивіться, чи є у вас з потенційним партнером будь-які спільні знайомі. Якщо вас представлять один одному, це швидше призведе до предметної розмови.

Як тільки ви почнете будувати відносини, постійно стежте за ознаками, які вказують на те, як вам буде працювати в команді. Визначте основні цінності свого стартапу і перевірте, чи зможете ви залишитися вірними їм.

Кожна взаємодія, яка було у команди PathSource з президентом GED Testing Service Ренді ТРАСКО і віце-президентом зі стратегії та розвитку бізнесу Ніком Лоулі, зміцнювало віру, що це ті люди, з якими ми можемо працювати. Ця віра посилилася завдяки прозорості наших намірів і тому, що ми слухали один одного. Коли обидві сторони готові робити бізнес разом, це вже міцний фундамент.

4. Переконайтеся, що ваші цілі збігаються

У нашому випадку, компанія GED Testing Service була в процесі розширення своїх сервісів і працювала над тим, щоб створити міст між власниками сертифікатів GED і роботодавцями, і таким чином створити додаткові можливості для студентів.

Але вибір кар єри - це не так просто. За оцінками економіста Нілу Хау, тільки п ять відсотків молодих людей роблять правильний вибір, приймаючи рішення про кар єру. З обмеженим доступом до якісної інформації про різні професії, людям, які пройшли тестування, може бути складно зробити кращий для себе вибір.

У той же час наша компанія, PathSource, прагнула дотягнутися до більш широкого кола людей. Ми дійсно шукали можливості для зростання бренду за рахунок допомоги іншим людям.

У PathSource були ресурси і передові технології, а у GED Testing Service були люди, які могли отримувати від них користь. Завдяки партнерству обидві організації змогли досягти своїх індивідуальних цілей.

Як тільки ви беретеся за будь-яке починання з новим партнером, важливо бути щирими і чесними у взаємних очікуваннях щодо проекту. Визначте ролі і обов язки кожної компанії або домовтеся, як будете оцінювати успіх.

5. Будьте терплячі

Це сумно, але чим більше компанія, тим більше часу їм потрібно для того, щоб прийняти рішення. З огляду на додаткові рівні менеджменту і кількість людей, які повинні бути включені в кожен крок процесу, важливо бути готовим до більш повільного ходу подій, ніж це зазвичай відбувається в стартапі.

Постійне очікування рішень партнера може бути дуже не до вподоби. Але варто розуміти, що з їх точки зору почуття, що тебе кваплять, може бути в рівній мірі дратівливим.

Встановіть терміни і способи спілкування, які будуть зручні обом сторонам. Партнерство з більшою компанією не завжди є правильним рішенням для стартапу. Співпраця зажадає від вас багато роботи і терпіння. Проте, партнерство з великою компанією може бути величезним виграшем, якщо ви зробите все правильно.