Джеймс Алтачер менеджер американских хедж-фондів, підприємець, автор книжок-бестселерів, засновник і співзасновник понад 20 компаній, у тому числі Reset Inc. і StockPickr. Я б хотів частіше нагадувати собі про те, що минуле не визначає майбутнє.

Я думаю: У мене диплом за фахом X, значить, я повинен робити Y . Я живу з A, значить, це назавжди . Або я зазнав поразки в бізнесі або мистецтві і намагатися знову безглуздо .

Все це неправильно.

Я розмовляв з Меттом Беррі, у якого була як мені здавалося робота мрії: він писав кіносценарії. Але все, що він хотів, це вести блог про фентезі-спорт.

Минуло вісім років, і він став ведучим на каналі ESPN і розповідає про фентезі-спорті.

Або візьмемо Джима Нортона, з яким ми разом росли. Він їздив за кермом трактора і брався за різні дрібні роботи, а хотів бути коміком. Минуло 20 років і він один з найвідоміших в світі коміків.

Загалом, якщо ви відчайдушно нещасливі на роботі або у відносинах це повинно змінитися.

Ось 10 кроків, які я засвоїв на цьому шляху. Завдяки цьому мене перестало нудити від того, що я роблю, я перестав відмовлятися від своєї мрії.

1. Визнайте це
Я відчуваю себе не в своїй тарілці. Я не можу встати. Єдине, що зараз потрібно зробити визнати це. Це як шепіт вашого тіла, яке фізично хоче перешкодити вам щось зробити. Воно починає їсти вас зсередини. І ваше тіло зруйнує вас, якщо ви не змінитеся. Але спочатку потрібно це помітити.

Більшість людей опиняються на цій стадії в районі 30 років, і їх тіло повільно їсть їх живцем. Вони шукають ліки, але це не ті ліки, які можна купити в аптеці.

2. Розчарування
Добре, я помітив. Але мені здається, що ніщо ніколи не зміниться. Я в пастці. Я даремно витратив всі ці роки.

Почніть перераховувати все, що вам подобається. Що ви любили в дитинстві? А що зараз? Спробуйте це сьогодні. Подумайте, як навести мости між тим, що вам подобалося в дитинстві, і тим, що ви любите зараз.

Брайан Коппелман думав, що він назавжди залишиться в музичному бізнесі. Так було прийнято в його родині. Його до цього готували. Це у нього добре виходило. Але минуле НЕ тюремник. Він три роки обговорював ідеї зі свої приятелем Девідом Левіним, а потім вони написали сценарій фільму Шулери а потім сценарій Одинадцяти друзів Оушена , а тепер і серіал Billions на Showtime.

Я все ще шукаю натяки кожен день. Кожен день день другого народження.

3. Навчання
Якщо ми не будемо заново народжуватися, ми помремо. Сходіть в книжковий магазин і пошукайте книги, від яких у вас перехоплює подих. Згадайте розмови, які вам запам яталися. Читайте. Шукайте нових людей, з якими ви можете розмовляти. Вивчайте все. Дивіться все. І нехай люди скажуть ти зіпсуєш собі все життя . Це ОК. Вони не мої тюремники. Я сам собі тюремник. І випускаю себе на волю щоранку.

4. Поразка
За що б я не брався, я зазнавав поразок. Мої перші два або три бізнесу провалилися. Та чого вже там, 17 з 20 розпочатих мною бізнесів провалилися. Мої перші п ять книг досі не опубліковані. У мене так і не вийшло зробити телесеріал. І я можу ще багато чого перерахувати.

Якщо ви любите щось, то ви знаєте, як виглядає щось, якщо воно найкраще в світі. Я намагаюся відразу стати найкращим в світі але це лише мій ідіотизм. Спочатку мені треба стати лузером і відчути, як це. На які вершини мені потрібно підніматися. Це довго.

Тому успіх = наполегливість + любов.

5. Чи варто продовжувати?
Можливо. А може й ні. На початку 1990-х я написав чотири книги. Нічого не вийшло. Я все кинув і влаштувався на роботу в HBO.

7 років потому я знову почав писати книги. Але це були нудні книжки про фінанси. А ще через 8 років я почав писати щось більш особисте. Тепер я пишу все, що захочу. Можливо, колись я навчуся робити це краще. Але мені подобається вчитися бути кращим. Мені подобається бути лузером.

Тому не кидайте. Не шукайте виправдання. Не спалюйте мости. Може, ви малювали в дитинстві. Спробуйте знову.

6. Повернення
Мене часто засмучують мої стосунки, або мої тексти, або мої бізнес-справи. Невдоволення собою це виклик собі. Кожен день я тисну на себе більше, ніж потрібно. Іноді мені стає занадто боляче. Але я знаю, коли я в глухому куті. Я знаю, як це помітити. Я знаю, як знаходити те, що я люблю. І я завжди повертаюся до того, що я люблю.

7. Наставники
У кожній сфері мого життя у мене були прекрасні наставники. Як знайти наставника? Якщо вам потрібен такий, який буде з вами спілкуватися, запропонуйте йому ідеї. Не питайте як я можу вам допомогти . Тому що так ви даєте йому домашнє завдання. Краще розкажіть, як ви зробите його життя кращим.

Якщо ж вам потрібен віртуальний наставник (іноді це навіть краще), прочитайте 200 книг з області ваших інтересів. 50 книг = 1 ментор.

8. Стати своїм голосом
The Beatles, Pink Floyd, Rolling Stones, U2, Wu-Tang Clan всі вони звучать не так, як ті групи, що були до них. Вони не звучать на 100% по-іншому. Вони взяли все з минулого і спочатку повторювали і повторювали, а потім поступово знайшли свій унікальний голос.

Багато людей (і я теж) здаються на шляху між імітацією та унікальністю. Не потрапляйте в цю пастку. Є така техніка пошуку свого голосу кожен день записуйте десять ідей в тій області, яка вас цікавить.

9. Знову провал
Поразка нон-стоп ось секрет успіху. Тільки долаючи поразку, тільки розуміючи поразку і документуючи її, складаючи список чого уникати і список що спрацювало , можна домогтися успіху. Терпіть поразки якомога частіше.

Навіть думки можуть бути помилковими. Важливо позначати їх: корисно і марно . Це така практика. Це вміння пробувати знову. Але важливий ще один елемент.

10. Люди, яких ви любите
Коли я в глухому куті, я тягнуся до своїх друзів. Коли я провалююсь, вони простягають руку і витягають мене. Друзі не завжди знають, що краще для вас. Але вони заспокоять, підтримають, і ви будете вдячні за те, що вони у вас є. Не розпускайте про них плітки. Не намагайтеся вчити їх. Просто будьте вдячні за те, що вони є.

Народитися заново не обов язково зробити щось радикальне. Не обов язково перетворитися з водія вантажівки в професійного баскетболіста.

Можна перетворитися з просто хорошої людини в людину, що стала кращою. З некомпетентної в компетентну. З хорошого друга в відмінного. З раба у вільну людину. З людини, який дозволяє іншим вирішувати, коли вона щасливий, в людину, яка сам це вибирає.

Робіть все це кожен день. Це практика.

Можливо, ви коли-небудь станете астронавтом або художником. Але вам потрібно наповнити своє життя чимось гідним до того, як це станеться.