Angry Birds від компанії Rovio являється найкращим прикладом успішного стартапу в сфері ігор. Причину такого успіху не можуть чітко визначити навіть найкращі аналітики.

Angry Birds на сьогодні відома майже всім. Грати в неї люблять як малі, так і дорослі. Гра про Злих Пташок була запущена в 2009 році, і вже через два місяці після старту її завантажили більше 2 мільйонів разів. А в не так давно опублікованому звіті Rovio заявила, що Angry Birds вже було завантажено більше 1,7 млрд разів. В місяць гра має близько 260 млн активних користувачів.

Але на тлі неймовірного успіху Angry Birds мало хто знає, що фінська компанія Rovio була заснована трьома студентами із Гельсінкі ще в 2005 році. В період від заснування і до виходу Злих Пташок компанія встигла розробити 51 гру, і лише 52-га, Angry Birds, принесла успіх і чималий прибуток.

Як поділилися самі розробники, вони не витратили ані цента на рекламу гри - Пташки самі себе чудово прорекламували. Згодом крім оновлень самої гри, Rovio почала продавати права на випуск м яких іграшок, а також зайнялася випуском короткометражних мультфільмів по темі Angry Birds. Також були випущені версії гри Angry Birds Space і Angry Birds Star Wars. В 2012 році в Фінляндії був відкритий парк розваг для дітей Angry Birds, а тепер компанія планує зняти художній фільм по темі гри, яка підкорила мільйони сердець.

Але все таки в чому ж успіх Angry Birds? Одні схильні думати, що причина полягає в гарно підібраному звуковому супроводі, інші відмічають ні з чим не схожий дизайн, мінімальний час відгуку гри, захоплюючий процес взаємодії, постійно утримуючий увагу користувача на грі. Але насправді треба відмітити те, що не варто боятися попередніх невдач, але потрібно постійно прагнути до своєї мети, і тоді навіть через 100 невдалих спроб наступна стане успішною.