За словами авторів проекту, енергії, яку будуть генерувати ці панелі, вистачить на освітлення всіх вулиць міста Турувр. Але і сам містечко достатньо невеличке - його площа складає всього 24,01 км², а населення Турувра трохи більше півтори тисячі осіб.

Проїжджу частину покривають смужками з фотоелементами 7-мм товщини.

Сонячним панелями покритий відрізок дороги довжиною всього лише в кілометр. Загальна площа замощення фотоелектричними елементами ділянки траси становить 2800 квадратних метрів. Зрозуміло, що панелі захищені від впливу зовнішніх факторів (погода, фізичний вплив проїжджаючих машин і людей).

Основа захисту - це гумове покриття. Не дивлячись на невеликий масштаб проекту, в церемонії його запуску взяла участь міністр екології, сталого розвитку та енергетики Франції Марі-Сеголен Руаяль.Що демонструє значущість «сонячної дороги» в очах уряду Франції.

«Новий спосіб використання сонячної енергії відкриває можливість експлуатації вже існуючої інфраструктури для виробництва енергії», заявила Руаяль.

За словами міністра, поточний проект - лише пробний етап проекту тривалістю в чотири роки. В рамках цієї ініціативи сонячними панелями покриють полотно трас і в інших регіонах країни. Але це тільки в тому випадку, якщо поточний етап виявиться успішним.

Кожен день по цій дорозі Турувра проїжджає близько 2000 автомобілів. Звичайно, захист для фотоелектричних елементів повинен бути достатньо надійним, щоб витримати таке навантаження.

Основна ідея - вироблення електрики в той час, коли по трасі не їдуть машини. Полотно нічим не закрита від сонячних променів 80% часу. Увесь цей час дороги не експлуатуються і «простоюють», якщо так можна висловитися. У деяких регіонах полотно використовується ще менше.

Франція зараз не єдина країна, де випробовується подібний проект. Аналогічні програми реалізуються в Німеччині, Нідерландах і США.

У Франції проект реалізується силами компанії Colas - дочірньої компанії будівельного гіганта Bouygues.

За словами представників компанії, якби 250 тисяч кілометрів доріг покрити сонячними панелями, то енергії, що генерується вистачило б всій країні. А 250 тисяч - це лише чверть протяжність дорожнього полотна в країні. Звичайно, поки про реалізацію такого масштабного плану можна лише мріяти, але в теорії справа йде саме так.

У найближчі п'ять років французи збираються замостити спеціально сконструйованими панелями дороги загальною протяжністю в 1000 км. Тисячі кілометрів панелей повинно вистачити приблизно на потреби 5 мільйонів чоловік, або 8% поточного населення країни.

На розробку панелей Wattway, якими і встеляють дороги, у компанії Colas пішло п'ять років. Ці панелі містять тонку плівку полікристалічного кремнію.

У проекту є і противники, вірніше, фахівці, які сумніваються в тому, що «сонячна» дорога витримає всі мінливості погоди, а також буде стійкою в часі. Але ж не потрібно забувати ще про важких вантажівках, які час від часу їздять по трасах.

У Нідерландах, наприклад, тестова ділянка дороги, покрита аналогічними панелями, не витримала навантаження, і близько 70 метрів «сонячного» полотна прийшли в непридатність. З іншого боку, проблему швидко вирішили, і полотно, що здатне генерувати енергію, відновили.

Ще один аргумент супротивників проекту - це те, що сонячні панелі, які встановлюються під кутом набагато ефективніше в плані генерації електрики, ніж фотоелектричні елементи, покладені на плоску поверхню без будь-якого нахилу.

І, звичайно, головний аргумент - це вартість кіловат-піку «сонячної» енергії. Продуктивність сонячних фотоелектричних систем вимірюється в кіловат-пік. Цей термін означає максимальну потужність, яку може досягти фотоелектричний модуль при оптимальних умовах поглинання сонячного випромінювання. Ці умови включають найкращий стан панелі, її становище і максимальну теплову ефективність. Так ось, в разі мощених сонячними панелями доріг у Франції кіловат-пік коштує 17 євро. У той же час, для сонячних панелей, які встановлені на дахах, цей показник становить всього 1.3 євро. Така велика різниця поки що є перешкодою для масштабної реалізації проекту.

Але якщо він покаже себе добре, то уряд може дати зелене світло для подальшої реалізації і розширення його масштабів. На думку компанії Colas, конкурентоспроможними порівняно з сонячними панелями на даху «сонячні дороги» зможуть стати ближче до 2020 року. До речі, згідно зі статистикою, вартість генерації сонячної енергії знизилася у Франції з 2009 по 2015 рік на 60%.

Як вже говорилося вище, Франція - не єдина країна, де генерувати електрику планується з використанням площі дорожнього полотна. Схожі проекти реалізуються, наприклад, в США, де одна з компаній, Solar Roadways, змогла розробити надміцні скляні пластини, які можуть використовуватися в якості покриття дороги, пропускаючи світло до фотоелектричним елементам. У Нідерландах сонячними панелями замостили велосипедну дорогу.