Сукупна ринкова капіталізація Google, Apple і Facebook становить майже $ 1500000000000, вони змінюють шлях Силіконової Долини і роботу світового технологічного ринку. Ларрі Пейдж, Сергій Брін, Марк Цукерберг і Тім Кук фокусуються на інноваційності, залученні кращих і конкуренції, щоб виграти будь-якою ціною. Вони створюють новий світ для кожного підприємця.

Ви до нього готові?

Наприклад, візьмемо реструктуризацію Google. Компанія зараз зосереджена на управлінні доходами від пошукової системи, сфери mobile і YouTube. Крім того, нова материнська компанія, Alphabet, поступово ставати локацією для інновацій, нових бізнесів і т.зв. Вільних думок . Ця нова структура плюс їхня війна за великі гроші і ресурси дозволить творити дива. Так що незабаром, безумовно, варто очікувати нових захоплюючих технологій від цієї компанії.

Apple теж робить великі ставки, інвестуючи в сферу цифрового здоров я через сенсорні технології (наприклад, Apple Watch і Apple ResearchKit). Нещодавно в компанію залучили кілька найталановитіших учених та інженерів для управління новими інноваціями в просторі. Apple інвестують в передові транспортні та розважальні технології.

Тепер відносно Facebook. Компанія все більше фокусується на віртуальній реальності. Це не дивно, враховуючи, що вона вже приєднала до себе WhatsApp і Instagram. Сила Facebook полягає в тому, що тут вже є мільярди лояльних користувачів та інфраструктура, яка стає відмінним фундаментом для побудови нових конкурентоспроможних продуктів. Так що дуже скоро ми всі зможемо бути присутнім у 3D форматі на Дні Народження мами, на робочій зустрічі з колегами де-небудь в Кореї або взагалі на запуск нового космічного корабля - навіть небо вже не межа!

Цей весь аналіз був до того, що прийшов час жорсткої конкуренції в стартап-світі. Ви, напевно, це вже зрозуміли. І єдиний шанс, щоб зробити свій стартап успішним - розуміти нову динаміку і відповідати їй. Ось кілька пунктів, які повинен дотримуватися стартапер, щоб встигати за блискавичним світовим стартап-ритмом.

1. Оберіть правильну ідею і правильну технологію

Зверніть увагу на тенденції. Не створюйте ще один додаток або hardware-стартап тільки тому, що Вам здалося, що це класна ідея. Так Ви не отримаєте інвестування. Замість цього, сфокусуйтеся на тому, що сьогодні в тренді в інвестиційному співтоваристві. Це цифрове здоров я, безпека, штучний інтелект та цифрові розваги.

2. Розробіть впевнений бізнес-план

Хороший бізнес-план повинен містити повну інформацію про вихід продукту на ринок і стратегію доходів. Стратегія, у свою чергу, повинна містити план по залученню клієнтів (користувачів). А модель монетизації і стратегія доходів повинні стати своєрідною дорожньою картою , яку Ви покажете інвестору. Обов язково порахуйте й обґрунтуйте суму доходу, яку Ви збираєтеся отримати на протязі перших трьох років після залучення інвестицій.

3. Мовчіть, поки у Вас не буде бета-версії продукту

Перш ніж почати пошук інвестицій, потрібно створити робочий продукт і залучити перших клієнтів. Це нелегко, але це можливо, навіть з обмеженим бюджетом.

4. Розвивайте партнерські зв язки

Відносини є життєво важливими для успішного стартапу, особливо партнерські відносини. Стратегічні партнери можуть допомогти Вам у всьому, від розробки і тестування продукту до виходу на ринок і залучення все тих же перших клієнтів.

5. Розробіть чіткий план по залученню інвестицій

Пошук фінансування є найбільш важливим кроком у створенні нової компанії. Розробіть чіткий план і позначте цільових великих інвесторів. Але майте на увазі, що деякі ідеї просто не є життєздатними. Багато західних експертів говорять, що якщо ви не отримуєте фінансування протягом трьох-шести місяців, подумайте над тим, щоб або зробити півот , або спробувати опрацювати іншу ідею, яка приведе Вас до перемоги.