Нове слово в логістиці: естонські інженери розробили унікального робота-кур єра. Ця машина вже встигла здивувати не тільки фахівців, але і жителів Таллінна - зараз робота буквально вигулюють на вулицях столиці. Ця машина найближчим часом змінить наше повсякденне життя.

Щоранку він виїжджає на прогулянку по тротуарах Мустамяе, Ийсмяе і Нимме. Поки в тестовому режимі в супроводі випробувачів. Однак скоро у нього почнеться самостійне життя.

Знайомтеся: робот-кур єр, придуманий і зроблений в Естонії. Ім я йому поки не дали, варіанти в процесі обговорення. Його завдання - доставляти замовлені в інтернеті товари, будь то нові черевики, книга, піца або мішок картоплі. Робот здатний за один раз відвезти до 10 кг вантажу. На ньому встановлені камери, сенсори і інтернет-зв язок.

Співробітник магазину або пошти кладе в скриньку посилку, задає маршрут - і робот сам вирушає в дорогу, долаючи перешкоди, пропускаючи машини і людей і дотримуючись правил дорожнього руху.

Робот доставляє посилку прямо до будинку адресата. Все, що потрібно від одержувача - це відкрити дверцята за допомогою спеціального коду, дістати замовлення, а робот поїде далі у своїх справах.

Звичайно, все це може робити і звичайна жива кур єр на машині. Але робот обходиться в кілька разів дешевше. Енергії він споживає як електрична лампочка, не шумить, не забруднює навколишнє середовище, а крім того, приїжджає до клієнта точно на той час, коли той забажає.

Питання безпеки для маленького робота - важливий. Але він оснащений системами захисту, до того ж творці намагаються вже зараз познайомити своїх дітищ з якомога більшою кількістю людей.

Ми показуємо цих роботів, щоб люди звикли до них, знали, що це, для чого і як. Чим швидше вони стануть звичайною частиною міського пейзажу, тим менше буде потреба ламати їх або грати з ними , - пояснила менеджер тестової програми компанії Starship Technologies Хелен Каарлеп.

Розробники роботів колись стояли біля витоків Skype. Тепер їх плани не менш амбітні: зробити революцію в логістиці, тим більше, що естонський продукт - унікальний.

Практично немає інших компаній, які цим займаються, за винятком двох маленьких студентських компаній в Литві і Китаї. Наші головні ринки - це США, Англія, Німеччина. Інтерес там дуже високий , - сказав керуючий компанії Starship Technologies Аллан Мартінсон.

Близько десятка таких роботів пройшли вже майже тисячу кілометрів по вулицях Таллінна і Лондона, де знаходиться головне представництво естонської компанії. У найближчих планах - масове виробництво і ще 10 000 годин, або 40 000 км тестових випробувань по всьому світу.