Протягом останніх двох років Денні Заппін продав одну компанію і купив 18 інших. Після того, як компанія Disney придбала його онлайн відео-компанію Maker Studios за $ 500 млн в минулому році, 40-річний Заппін став співзасновником цифрового медіа-стартапу Zealot Networks і запустив ще 18 проектів. Напевно, цієї інформації достатньо, щоб ви прислухалися до порад, які дає цей підприємець. Вони дійсно розумні.

1. Не залучайте інвестиції, щоб довести свою бізнес-модель

Багато підприємців зараз привертають інвестиційний капітал, перш ніж довести, що у них стійкий бізнес.

Не робіть так!

Коли Заппін створював Maker Studios, він відклав залучення зовнішніх коштів до моменту, поки його компанія не досягла $ 1 млн доходу і точки беззбитковості.

Якщо ви залучаєте інвестиції, використовуйте їх, щоб подвоїти ставку на те, що вже працює, замість того, щоб експериментувати з ідеєю, в якій ще не зрозуміло, буде це працювати чи ні , - говорить він.

Я б рекомендував, якщо ви ще не досягли точки беззбитковості, постаратися дійти до неї - або, як мінімум, розуміти чіткий шлях до неї - перш ніж прийняти інвестицій .

2. Не дозволяйте венчурним капіталістам себе найняти

Ви хочете створити команду засновників з різноманітною базою знань з першого дня.

Навіщо?

Якщо у вас занадто багато людей, які роблять одне і те ж, або приходять з однаковим досвідом, інвестори можуть почати ставити своїх керівників у вашій компанії, щоб, так би мовити заткнути дірки .

Тому команда засновників Заппіна в Maker Studios складалася в основному з творчих типів особистостей, які мають досвід в цифрових медіа. І він не допускав того, щоб венчурні капіталісти ставили менеджерів для управління бізнесом.

Якщо інвестори наймають своїх людей, ви в кінцевому підсумку опиняєтеся в дивній ситуації, коли у вас є керівники, які працюють на інвесторів, а не на засновників , - говорить Заппін.

Якби я був кимось, хто займався розвитком бізнесу , продажами або технологічною стороною на ранній стадії розвитку нашого проекту, ми отримали б набагато кращий результат.

3. Дайте своїм співробітникам якомога більше справедливості

Заппін розповідає, що в ідеалі, потрібно, щоб співробітники, які беруть участь в проекті з моменту його запуску мали невеликі частки в майбутньої компанії. Це відмінний спосіб отримати команду, яка зосереджена на розвитку компанії, а не на зарплаті.

У Maker Studios у 10-15 співробітників були маленькі пакети акцій, і саме це, за словами Заппіна, допомогло швидко виростити стартап на ранніх стадіях.

Це дійсно те, що змогло відірвати Maker від землі , говорить він, додаючи, що зараз у більш, ніж 200 співробітників його нового проекту Zealot є невеликий шматочок компанії.

Я хочу бути впевнений, що співробітники рівні і добре простимульовані, щоб працювати на благо компанії, а не це певна група, яка хоче розбагатіти на спинах інших людей , - розповідає Заппін.