Останнім часом smart-інвестиції стають все більш популярними як серед засновників стартапів, так і серед інвесторів та бізнес-ангели.

Суть інвестицій не тільки в грошах, важливу роль відіграють зв язки і поради молодим підприємцям. Інколи до прориву лишається зовсім мало і одна корисна порада може кардинально все змінити.

Ми запитали найвідоміших підприємців і управлінців, яку пораду вони вважають найкращою у своєму житті?

Річард Бренсон, засновник Virgin:

Моя мама завжди вчила мене: ніколи не шкодуй про минуле, йди далі. Мене вражають люди, які витрачають час, заново переживаючи свої невдачі, замість того, щоб направити свою енергію в новий проект, наприклад я чудово проводжу час, керуючи бізнесом Virgin тому невдачу не можна вважати поганим досвідом, це просто один з етапів навчання .

Марісса Майєр, президент і головний виконавчий директор компанії Yahoo! :

Мій друг Андре якось сказав мені: Знаєш що, Марісса, ти занадто сильно тиснеш на себе, коли намагаєшся зробити правильний вибір. І я повинен бути з тобою чесний: я бачу все трохи інакше. Я бачу безліч різних варіантів, тому я просто беру будь-який з них і перетворюю його в найкращий . По-моєму, це найкраща порада, яку я будь-коли отримувала .

Шеріл Сендберг, головний операційний директор Facebook :

У той час, коли Сендберг міркувала над тим, що ви варто відмовлятися від пропозиції стати генеральним менеджером Google, Ерік Шмідт, голова ради директорів Google, сказав їй: Не будь ідіоткою Найважливіше це зростання.

З тих пір вона каже, що це була найкраща порада в її житті.

Уоррен Баффет, глава Berkshire Hathaway:

Директор Berkshire Hathaway Томас Мерфі якось сказав Баффету : Не забувай, Уоррен, ти можеш сказати людині завтра ж відправлятися до бісової матері і ти вже не зможеш нічого виправити. Тому сьогодні тримай свій рот на замку, щоб дізнатися, чи будеш ти готовий його послати до біса завтра

Ларрі Пейдж, співзасновник Google:

Під час навчання в аспірантурі в Стенфорді у мене було приблизно 10 різних ідей, чим зайнятися. І одна з них вивчити структуру посилань в інтернеті. Мій керівник, Террі Віногред, вибрав саме її і сказав: Ось це схоже на дійсно хорошу ідею . Тепер я у нього в боргу

Маурін Чікет, президент Chanel:

Міккі Дрекслер, президент GAP, якось сказав Чікет: Я хочу дати тобі одну корисну пораду. Ти приголомшливий продавець. Але тобі потрібно навчитися слухати!

Білл Гейтс, засновник Microsoft:

Уоррен Баффетт навчив мене багато чому, в тому числі, він дуже рано змусив мене роздумувати над тим, що багатством треба ділитися. Так що за десятиліття до того, як був створений мій благодійний фонд, я читав про філантропів минулого що вони робили і як це працювало .

Ерік Шмідт, голова ради директорів Google:

Навчіться говорити Так! . Відповідайте так , отримуючи запрошення на роботу в іншу країну, відповідайте так на пропозицію друзів зустрітися, говоріть так можливості навчитися чомусь новому. Завдяки цьому слову ви отримали свою першу роботу, наступну свою роботу, одружилися і завели дітей .