Про Пола Грема, прославленого програміста, неймовірно успішного венчурного капіталіста і досить відомого письменника, не чув хіба тільки глухий. Ми хочемо поділитися перекладом статті, де зібрані найважливіші, з точки зору автора, думки і поради Пола для стартаперів.

Робіть речі, які не можна масштабувати:

  • Серед усіх речей, які не можна масштабувати, найбільш поширеною є пошук користувачів вручну. Майже всім стартапам необхідно цим займатися. Не можна чекати, поки клієнти самі прийдуть до вас, треба взяти і привести їх.
  • Ми заохочуємо стартапи вимірювати свій прогрес щотижня. Якщо у вас є 100 користувачів, то для 10%-вого росту протягом тижня потрібно залучити ще 10 клієнтів. І хоч 110 здається не набагато більшим від 100, але зростаючи щотижня на 10% ви здивуєтесь, наскільки швидко ви зростаєте. Через рік кількість користувачів досягне 14 000, а через 2 роки 2 мільйони.
  • Ви будете займатися іншими речами, збільшуючи кількість користувачів по тисячі за раз, і зростання коли-небудь сповільниться. Але якщо ринок є зазвичай можна почати з пошуку користувачів вручну, а потім поступово переходити до менш ручних методів.
  • Як знайти користувачів вручну? Якщо ви побудували щось, що вирішує вашу проблему, просто знайдіть таких же зацікавлених. Це найпростіший метод. В іншому випадку потрібно буде докласти більше зусиль для пошуку користувачів. Зазвичай це роблять, отримавши початковий набір даних за допомогою нетаргетованого запуску. Після цього аналізують, хто з клієнтів користується сервісом з найбільшим ентузіазмом, а потім шукають таких же, як він.
  • Тім Кук не міг власноручно написати вам лист, після того, як ви купили Macbook. А ви можете. Це одна з переваг невеликої компанії ви можете надати такий сервіс, якого не мають великі компанії.
  • Часто спрацьовує залучення спочатку байдужих користувачів, якщо ви використовуєте свій власний продукт за них самих і від їхнього імені. Ми робили так в Viaweb. Ми пропонували продавцям використовувати нашу програму для створення інтернет-магазинів. Вони відмовлялися, але дозволяли нам зробити це за них і для них. Ми відчували себе досить безглуздо замість того, щоб планувати стратегічні партнерства, ми продавали валізи, ручки та футболки. Але виявилося, що це було саме те, що потрібно це дало нам можливість відчути себе в ролі продавця, який використовує наш софт. Іноді, роблячи сайт для продавця, я розумів, чого не вистачає в програмі, і витрачав кілька годин, щоб додати цей функціонал.

Стартап = Ріст

  • Стартап компанія, яка повинна швидко рости. Хороший показник протягом першого року 5-7%, якщо у вас 10% це надзвичайно добрий результат, а 1%-ий показник означає, що ви не маєте зеленого поняття, що робите.
  • Найкраще вимірювати ваш ріст через дохід. На другому місці кількість активних користувачів.
  • Зазвичай, ми радимо стартапам вибирати такий рівень розвитку, який можна прогнозувати і досягти його. Ключове слово тут тільки . Якщо вони вирішують набирати 7% на тиждень, і набирають, то тиждень вдалий і робити більше нічого не треба. Якщо не набирають вони не досягли успіху в єдиному дійсно важливому завданні і повинні дуже перейматися цим фактом.