Зовні вірус Petya виглядає, як звичайний вірус-здирник, автори якого обіцяють розшифрувати дані користувача, якщо той надішле викуп. Але насправді це не так, реальність дещо інша. Справа в тому, що під виглядом віруса здирника маскується вірус-вайпер тобто «стирач, творці якого переслідують лише одну мету - остаточне знищення усих даних комп'ютера жертви.

Так, все це маскується вимогою надіслати грошей, але платити все ж таки не варто. І не тільки тому, що електронну пошту, на яку потрібно надсилати інформацію про платіж, заблокував оператор. А й тому, що це все одно безглуздо, функція розшифровки даних тут просто взагалі не передбачена.

Фахівці з кібербезпеки стверджують, що за свої гроші користувачі не отримають рівно нічого, оскільки в коді зловреда є помилка, яка унеможливлює розшифровку файлів.

Справа в тому, що при обробці файлу exPetya не створює унікальний ID установки програми. Відповідно, при виведенні вимоги жертві про оплату користувач отримує зовсім випадковий набір символів.

Вірус Petya від 2017 року пошкоджує диски, що унеможливлює відновлення даних, це єдина його мета.