Якість сну перфекционістів нерідко залишає бажати кращого. Однак не тільки перфекціонізм сам по собі пов'язаний з відсутнітю сна. Своєрідним фактором в цьому процесі виступає ще і підвищена стурбованість - схильність до частих переживань, тривоги, в тому числі з будь-яких відносно незначних приводів.

Дослідники відзначають, що цю особливість потрібно враховувати при лікуванні безсоння.

Крім того, вчені стверджують, що перфекціоністів завжди супроводжує депресія, тому вони провели дослідження з метою виявити зв'язок між якістю сну, перфекціонізм, тривожністю і депресією.

В експерименті прийняли участь 78 добровольців у віці від 18 до 27 років.

Половина випробовуваних не мала проблем зі сном, а друга половина страждала на безсоння, тривалість якого складала від 3 місяців до 10 років.

Учасникам запропонували пройти кілька тестів, які виявили ступінь розладу сну, рівень перфекціонізму, а також тривожності і депресії.

Дослідження показали, що безсоння, дійсно є головним супутником перфекціоністів, точніше окремі його прояви - занепокоєння з приводу можливих помилок, сумніви щодо правильності власних дій, а також острах критики.

Дослідники стверджують, що утворюється порочне коло - людина не висипається, а тому не відчуває себе бадьоро. Негативні очікування сну і страх знову не виспатися підсилюють тривожність, яка знову не дає змоги заснути. Депресія ж, як виявилося, на відміну від тривожності не так згубно позначається на здатності перфекционістів до спокійного сну.

У повідомленні говориться, що отримані результати дослідження, що підкреслюють взаємозв'язок між тривожністю і безсонням, можуть бути корисні в розробці методів терапії розладів сну.

Важливо звертати увагу на симптоми підвищеної тривожності, а також на окремі прояви перфекціонізму.