Компанія "Round forest", яка була заснована в 2014 році, процвітає і розширює штат своїх співробітників. Потрібні рішуче всі: від начальника відділу розробки та начальника відділу зберігання даних через програмістів і тестерів до графічних дизайнерів і маркетологів. Ось тільки, як розповідає Алон Ґімзо, засновник і директор фірми, набір нових працівників в сфері хай-тека в Ізраїлі займає 4-5 місяців. І якщо чекати по стільки часу кожного програміста, далеко не заїдеш.

Винахідливі ізраїльські підприємці знайшли вихід. Вже зараз з 40 працівників компанії двоє працюють з Індії і ще 15 - із Києва. І, судячи зі слів Ґімзо, подальше розширення штату планується за рахунок попвнення з України.

Це дуже зручно, тому що в Україні розмовляють і по-англійськи і по-російськи, авіаквитки недорогі, летіти всього три години.

"У українців прекрасний менталітет, а адміністративна культура схожа на ізраїльську, - зазначає Ґімзо. - На українських програмістів можна покластися, і не потрібно спостерігати за ними кожну секунду. На відміну від індійців, які не завжди розуміють, що від них вимагається , і не завжди виконують цю вчасно та якісно.".

При цьому український працівник обходиться фірмі на 30% -40% дешевше ізраїльського. В Ізраїлі інженер-програміст отримує зарплатню в 8000-10000 тисяч доларів на місяць, в Україні - в 5000 доларів.

В Ізраїлі за програміста, який шукає роботу, борються відразу кілька компаній, намагаючись заманити його до себе. Все розписують, які додаткові бонуси дає фірма, які можливості для кар'єрного зростання. Але розбірливість місцевих програмістів поступово набридає компаніям, і ті відкривають офіси в Східній Європі, зокрема в Україні.