Вибір фінансування на ранній стадії розвитку стартапу не розкіш, а необхідність. Спочатку підприємець моніторить можливі варіанти отримання фінансування, такі як друзі , сім я або банківський кредит . Також це може означати вибір між одним з двох основних варіантів залучення коштів в стартап венчурне фінансування або кошти від бізнес-ангела.

Яка різниця між цими двома варіантами і який з них кращий?

Сьогодні про плюси і мінуси ангельського інвестування та венчурного капіталу для стартапу.

Бізнес-ангел фінансує новий бізнес, пропонуючи капітал для запуску стартапу або розширення існуючої компанії. Багато хто з ангелів має річний дохід у розмірі $ 200 000 або навіть менше. Вони інвестують в стартапи з метою отримати більш високого прибутку, ніж можна було б отримати вклавши кошти в акції, облігації або ринок нерухомості.

Плюси ангельського інвестування:

Ангели добре підходять багатьом стартапам суми їх інвестування від $ 25 тис. до $ 1, 5 млн.
Вони доступні. Бізнес-ангелом може бути, наприклад, Ваш сусід. У більшості міст є навіть групи бізнес-ангелів.
Як правило, Ангели швидко здійснюють due diligence проекту і інвестують однією сумою .

Мінуси ангельського інвестування:

Ангели очікують від проекту високої прибутковсті 25% і більше.
Ангели, як правило, шукають не дуже ризикові стартапи і рідко інвестують повторно в один і той же проект.
Ангел може претендувати на участь у процесі прийняття ключових рішень у Вашій компанії.

Венчурні капіталісти інвестують в компанії-початківці, які пропонують можливість отримання прибутку, але не гарантують цього. Їх інвестиційні ставки, як правило, вищі, ніж у бізнес-ангелів, і вони беруть на себе консультаційну та управлінську роль у проекті.

Плюси венчурного інвестування:

У венчурних капіталістів набагато глибші кишені, ніж у бізнес-ангелів. Середня сума їх інвестицій коливається в рамках від $ 500 тис. до $ 5млн.
Більшість венчурних фірм пропонують стартапам кваліфікованих і досвідчених консультантів, які можуть допомогти у розвитку молодої компанії. Венчурні капіталісти дуже зацікавлені у Вашому успіху, тому що в цьому, відповідно, їх матеріальна вигода теж.
У них багато друзів з такими ж глибокими кишенями , яких вони теж можуть підключити до процесу інвестування Вашого проекту.

Мінуси венчурного інвестування:

Венчурні капіталісти очікують досить велику віддачу на кожен вкладений долар. Це очікування набагато більше, ніж у бізнес-ангела до 50% на рік.
Досить довгий процес due diligence. Він може тривати від 6 місяців до 1 року. Жартують, що потрібно мати терпіння ангела, щоб дочекатися рішення венчурного інвестора.
Між сумою інвестицій і об ємом контролю у випадку з венчурним інвестором існує прямо пропорційна залежність. Вони багато інвестують і, відповідно, хочуть багато контролю в компанії. Тут стартаперам потрібно бути досить обережними. Є ризик втратити контроль над своєю компанією.