Якщо ви бажаєте щоб ваш блог читало більш ніж два читачі, а лайки та ретвіти вимірялися тисячами то цей пост для вас. Якщо ви бажаєте щоб ваш працював цилодобово та став продацем який увесь час: консультує, вивчає, розбирає, аналізує, навчає та підписує контракти за вас. Тоді закрийте свій улюблений Facebook та покиньте телефон. Зараз на вас чекає мастерклас з вискоконверсійного блогінгу!

Я нічого не друкую заради забавки, коли я бажаю розвіятись то граю в відеоігри. Коли я бажаю отримати прибуток я займаюсь блогом.

Але я ненавиджу слово "блог" та "блогінг" взагалі. Вони зовсім невірно трактуюсть те чим ми насправді займаємось. Саме про це я і розповім в своєму першому уроці.

Не називайте свій проет блогом!

Більшість тих хто називає свій проект блогом насправді вимірює свої успіхи зовсім не в зароблених грошах. Він рахує читачів, фоловерів, лайкі, коментарії та репости. Їх хвилює віключно поширення інформації в соціальних мережах. Вони не розуміють що займаються чимось накшталт онлайн щоденника.

Це зовсіи не те що хвилює нас з вами. Тому зконцентруйтесь на стратегічно спроектованому середовищу контентного маркетингу.

Я розумію що звучить це як магічний вислів, чи навіть як якась лабуда. Але я досі не вигадав кращої назви.

Я збираюсь описати те, що зовсім не схоже не типовий блог.

Я збираюсь описати проект, кожний елемент якого, кожна сторінка є частиною стратегії за для досягнення успіху.

Наприклад: Ваша бокова панель давно вже стала смітником на якому прописалися різні віджети.

Після нашого аналізу та вивченная повединки користувача вона стане невідємною частиною стратегії, інструментом, не менш важливим ніж пістолет у солдата, у той момент, коли у розмал битви в його рушниці закінчаться патрони.

Але, перш ніж я поясню куди ми і що перемістимо, чи потрібна бокова панель взагалі, і що на ній варто розміщувати, дозвольте розповісти, як я прийшов до цих методів.

Збільшення конверсії від 2 до 25%?

Не знаю як ви, але я володію невеликим бутстраповим бізнесом.

У мене працюе не так багато співробітників, також у мене немає і інвесторів, тому, якщо я чимось займаюсь то це повинно приносити прибуток.

Ні, я зовсім не стверджую що те саме може статися і у у великих компаніях, з інвесторами та 200, або більше співробітниками, але вони мають більше простору для маневру. Вони швидше і простіше оговтуються від невдач.

З «блогінгом» справи йдуть так само. У мене немає часу або грошей, щоб витрачати його даремно.

Перший раз, коли я подивився на Google Analytics після декількох тижнів «блогінгу», мені захотілося комусь врізати.

Панель підписки на бічній панелі мала всього 2% рівень конверсії.

За два тижні роботи, лише 23 людини натиснули на кнопку «share» в шести статтях. Це менше, ніж 4 натискання на статтю.

Жалюгідне видовище.

Навіть слово «неприйнятно» було б недостатньо виразним в деній ситуації.

До того часу, як я почав займатися «блогінгом», я займався сторінками продажів.

Я займався прямим маркетингом, займався продажем інформаційних продуктів: електронних книг, курсів, DVD.

Коли я продавав інформаційні продукти - я використовував такі продукти як "сприяючі продажу листи", та як маркетолог, відстежував все.

Тому, коли я став займатися блогом, я використав цю технологію, і вирішив ставитися до сторінок своєго блогу як до "сприяючих продажу листів". Я почав оптимізувати кожен піксель на сторінці для покращенння її показників. Я почав залучати рекламу, почав використовувати в блозі ту ж саму тактику спліт-тестінгу, яку використовував у листах.

Коли я підняв конверсію з 2 до 25%, і сотні людей почали ділитися моїми статтями в соціальних мережах, я вирішив, що це межа.

На той час я витрачав $ 3.000 на місяць на покупку рекламного трафіку з Facebook.

Саме звідти і взялася цифра $ 30.000. Саме цю суму я витратив на трафік, поки тестував все, що міг протестувати.

4 речі, яким я навчився за $30.000

Насправді не можна сказати, що я використовував тільки ці 4 методи, так як протягом року я експерементував і виробляв деякі мікро-коригування, але саме ці 4 основні чинники створювали найбільший рух.

На цьому зображенні ви можете побачити стандартну розмітку блогу. Ви, напевно, вже бачили сотні тисяч блогів з такою розміткою. Це стандартна розмітка і більшість сайтів Word Press йде з такою розміткою за замовчанням.

Помаранчевими колами на ції розмітці я позначив чотири основні зони, які потребують негайного поліпшення.

№1: Отримайте вигоду з кожного сантиметру екранного простору головної сторінки

Коли я готую маркетинговий лист, то моє основна увага сконцентрована на області «над складкою». У копірайтерів - це верхня частина сторінки, заголовок і перший параграф.

Для веб дизайнерів, «складка» - це місце, починаючи з якого потрібно починати скролить, щоб побачити більше інформації.

Оптимізація цієї області, з метою отримати максимум користі від екранного простору, показала найкращі результати з усіх, проведених мною тестів.

Переміщення вікна підписки в область заголовка - під логотип і навігацію, справила значний вплив на рівень конверсії. В результаті, вже не 2% відвідувачів ставали передплатниками, а 5%.

Потім, я змінив пропозицію з «Дає можливість отримувати безкоштовні повідомлення по електронній пошті», на негайне отримання інформації.

І що сталося? Рівень конверсії подвоївся!

Вже краще, але в моєму світі, 10% конверсії - це дуже замало. Я звик отримувати 25% конверсії від самих паршивих сторінок, тому 10% мене аж ніяк не вражали.

№2: Перемістіть бічну панель в ліву частину екрану

Щоб накопичити ідеї для поліпшення свого сайту, я став вивчати досвід акул цього бізнесу: Amazon, Facebook і Walmart. Вони мають у своєму арсеналі набагато більше людей та ресурсів, ніж я, тому я і вирішив запозичити їх досвід.

Приблизно у той же час, моя подруга, фахівець в області інтернет-маркетингу Мішель Макфірсон, згадала, що вона не так давно, з хорошими результатами протестувала лівосторонне розташування своєї бічній панелі. Я також помітив, що всі великі сайти розташовують бічну панель зліва. Подивіться на стрічку новин в Facebook. Згадайте Amazon. Ви майже завжди взаємодієте з лівою частиною екрану.

Коли я копнув глибше, то знайшов підтвердження від Nielsen Norman Group. Ця престижна фірма провела дослідження, яке показало, що відвідувачі інтернету більше уваги приділяють лівій частині екрана, ніж правій.

Задля свого дослідження, вони забезпечили людей спеціальними окулярами, які відстежували руху їхніх очей під час перегляду різних типів веб сторінок. Вони зазначили, що середній користувач переглядає сторінки F-образно: починають з верхнього лівого краю, спускаються вниз, і трохи забирають вправо.

Коли я перемістив бічну панель ліворуч, то ще 3% трафіку прийняли мою пропозицію. До цього було менше 1%. Але нечесно було б стверджувати, що тільки переміщення бічної панелі призвело до такого результату.

№3: Використовуйте бічну панель стратегічно

Як і у більшості людей на моїх бічних панелях були розміщені недавні статті, коментарі, архіви, і купа всякої нісенітниці. Вони були і тим місцем, в яке я запхав все симпатичні віджети.

Коли я подивився на все це з точки зору маркетолога, я побачив, що ніхто ніколи не натискав на архівні матеріал - а вони займали досить велику частину панелі.

Невелика частина користувачів натискала на недавні статті, але насправді я хотів, щоб вони натискали зовсім на інші поля.

Як я і казав раніше на початку статті, я розглядаю свій блог, як стратегічно спроектоване середовище контентного маркетингу. Мій головний пріоритет - створення і розміщення контенту, який привертає відвідувачів, і задоволення цих відвідувачів. Тому що якщо користувачам не подобається контент, вони не конвертуються, і вже не важливо які трюки ви би не намагалися провернути.

Другий пріоритет моєї стратегії - конвертація відвідувачів в потенційних клієнтів. І вже на третьому місці знаходиться відвідування користувачами безлічі сторінок.

Оскільки відвідування безлічі сторінок не було головним пріоритетом, я прибрав з бічної панелі всі інструменти, що були направлені на виконання цього завдання, і замінив їх на "Call To Action" на один з моїх "lead magnets", тому, що, знову ж таки, мій головний пріоритет - перетворення відвідувачів в потенційних клієнтів.

Оптимізація бічної панелі і переміщення її в ліву частину екрану - це те, чому я приписую 300% збільшення моєї продуктивності. Тому на сьогоднішній день, на бічній панелі мого сайту розташовано всього 2 речі: СТА та пошук.

№4: Замініть коментарі на заклик до дії

Якщо ваш блог є соцільно оріентованим, то коментарі можна залишити. Але як на мене, так звані соціальні центри потрібно організовувати в соціальних мережах.

Задля того, щоб отримати максимум продуктивності з мого контенту, я замінив область коментарів на Заклик до дії (ЗДД). Важливо щоб ЗДД відповідав заголовку.

Заголовок, і нижня частина постів виділені так, що ЗДД не змішуються з контентом. Це допомагає їм конвертуватися ще краще, ніж якби вони виглядали так як частина контенту сторінки.

Звичайно ви можете залишити коментарі, але на забудьте розмістити над ними ЗДД. Принаймі саме таким же чином поступає Hubspot.

Якщо ви в змозі кастомизировати Заклик до дії для кожної окремої статті, то так і робіть.

Коли я почав так робити, моя конверсія злетіла до 85% тільки від однієї статті!

Але підбір Заклику до дії для кожної статті заняття дуже складне і дуже втомлює, тому я підбирає їх тільки на самих популярних сторінках.

Зараз, коли я розповів вам про чотири великі зміни дизайну сторінки сайту, я покажу вам, як повинна виглядати нова розмітка:

З якими ринками все це буде працювати?

Все, що я тут описав не призначене для будь-якого конкретного ринку. Я допомагав клієнтам здійснювати такі зміни на різних ринках, від фітнесу і фінансів, до пермакультурної дизайну. Все це базується на людській психології, і шаблонах взаємодії. Також, ці зміни дуже просто реалізувати.

Переклад статті Джастіна Брука.