У цьому році уряд анонсував масштабну приватизацію держвласності. Одним з ласих шматочків буде пакет акцій Роснефти . Однак глава цієї компанії Сечин пропонує дочекатися, коли ціни повернутися до вартості в 100 $ і саме тоді продати акції компанії.

Але ось чи дочекається пан Сечін таких цін на нафту, це велике питання.

Немає сумнівів, що в найближчому майбутньому ціни на нафту будуть коштувати на порядок дорожче ніж сьогодні, але чи довго це триватиме.

Ось аналітики Bloomberg New Energy Finance дали шанс ринку нафти до 2020 року. На їхню думку, в цей час трапиться чергова велика криза на ринку нафти і відновлення вже не передбачається. І причиною цього буде зростання продажів електромобілів.

Уже сьогодні щорічне зростання продажів електромобілів становить 60%. Наприклад, саме така цифра знадобилася компанії Ford в 1910-і, щоб витіснити з ринку коней і вози.

Основним стримуючим фактором, який стримує доступність електромобілів, є вартість на акумуляторні батареї. Вони займають 1/3 вартості електромобіля. У минулому році ціни на батареї впали на 35%, і їх траєкторія свідчить про те, що незабаром несубсидовані електромобілі стануть такими ж доступними як їх бензинові аналоги.

Звичайно це прогнози. І що буде насправді покаже час.

Але треба сказати що технології розвиваються стрімко. Світ змінюється на очах.

Мене напружує той момент, що деякі державні діячі досі чекають нафту по 100 $. У той час як розвинені країни грають на випередження.

Американський уряд запропонував Volkswagen спокутувати свою провину і випускати в Америці електромобілі. Американці знають, що роблять.

До речі Американці зняли заборону на продаж своєї ж нафти, який був багато десятиліть.

До чого б це?

При дорогій нафті була мода на гламур, купували багато іноземних футболістів. Були досить сумнівні проекти зі створення Е-мобіля. Провели найдорожчу в світі Олімпіаду.

Проекти як Сколково і РОСНАНО не дали того ефекту, заради якого їх створювали.

Цей звіт не спрямований проти Росії, цей звіт свідчить, що світ дивиться в майбутнє і не чекає дорогої нафти.