У світі форм можна знайти два типу вводяться в поля даних:

  • неформатовані дані (тільки букви і цифри)
  • відформатовані дані (літери, цифри і символи)

Не варто однаково ставитися до цих двох типів даних.

Невизначеність у форматуванні веде до відмови заповнення форм

Коли користувач розпочне введення даних, він помітить, що вони неформатовані. Це змусить його задуматися над тим, варто вводити символи чи ні. Ця невизначеність може змусити деяких користувачів відчути себе некомфортно, і відмовитися від заповнення форми.

Користувачам, які вважатимуть за краще вводити відформатовані дані, доведеться натискати додаткові кнопки. Більше варіантів вибору - приведе до зростання помилок. Це може ще більше сповільнити користувача, і додати зайву причину відмовитися від заповнення форми.

Також, до цього ще додасться невпевненість в тому, які символи використовувати для форматування. Наприклад, для поділу ланцюжків цифр телефонного номера, користувач мають можливість використовувати дефіси або точки. У випадку з датами, вони можуть використовувати дефіси чи косу риску.

Ця невпевненість додає розумової роботи. Також, вони не будуть впевнені в тому, правильно вони ввели дані чи ні.

Недолік форматування ускладнює виправлення помилок

Є користувачі, які вважають за краще взагалі не вводити додаткових символів, аби не ризикувати. Недолік такого підходу полягає в тому, що допущені ними помилки буде складніше знайти і виправити.

Наприклад, користувачеві буде складно виправити номер кредитної картки, якщо відобразити його без дефісів. Він не стане запам'ятовувати весь номер тому, що він занадто довгий (до 19 символів). Замість цього, користувачеві простіше запам'ятовувати невеликі відрізки числових ланцюжків, і з їх допомогою перевіряти введення.

Додавайте шаблони форматування в поля введення

Найкращий спосіб виправити цю проблему - використовувати шаблони форматування. Шаблони форматування також будуть автоматично додавати потрібні символи в міру призначеного для користувача введення.

Користувачу більше не доведеться розмірковувати про те, який формат використовувати. Це виключає невпевненість і запобігає відмову від заповнення.

Користувачі зразу ж побачать що вони ввели данні в правильному форматі, і це спростить його перевірку і виправлення.

Ви повинні застосовувати шаблони форматування в полях, в які повинні вводитися дані в певному форматі.

Це дані, які містять символи, наприклад, час, дата, номер телефону, поштовий індекс, серійний номер, і номер кредитної картки.

Поводтесь з відформатовані полями даних, як з VIP персонами

Більшість текстових полів вимагають введення тільки букв і цифр. Але ті з них, які вимагають введення символів для певного форматування, заслуговують на особливу увагу. Не ігноруйте їх, змушуючи тим самим користувача вгадувати формат. Візьміть на себе відповідальність за введення даних, і завжди використовуйте шаблони форматування для позначення формату.