Запуск нового бізнесу - це завжди складний і трудомісткий процес. У молодого підприємця навіть при наявності мега геніальної ідеї, виникають проблеми з фінансами, командою і просуванням проекту. Відсутність досвіду ведення бізнесу у ФАУНДЕРА призводить до того, що стартапи або так і не доходять до запуску або зазнають краху в перші роки життя.

Досвідчений американський підприємець Джон Рамптон назвав основні помилки, які роблять його молоді колеги. Ознайомтеся з цією десяткою і намагайтесь її уникнути при побудові свого бізнесу.

1. Працювати поодинці

Якщо ви не засновник компанії Oracle Ларрі Еллісон, то діяти поодинці це не для вас. Створення успішної компанії - це важка робота, що вимагає повної віддачі сил і часу, і одній людині, яким би талановитим він не був тут не впоратися. Написання бізнес-плану, переговори з інвестором, залучення клієнтів і продаж, щоб всі ці операції пройшли успішно хоча б невелика допомога вам все-таки, стане в нагоді.

2. Економити на документації

Сьогодні багато хто говорить про те, що бізнес-план не потрібен підприємцю, головне ідея і інвестиції. Однак насправді все не так.

Джон Рамптон впевнений, що наявність даного документа досить важливо для стартапу, адже з його допомогою визначається створення і курс розвитку компанії. Кожен раз, коли ваш бізнес буде пробуксовувати, ви повинні подивитися в бізнес-план, і зрозуміти, що саме ви робите не так.

Але пам ятайте, корисний бізнес-план повинен відповідати на такі питання: Що послужило причиною створення стартапу? Хто потенційний клієнт? Які напрямок розвитку проекту? Хто конкуренти?

3. Тринькати гроші

Гроші люблять порядок, а великі гроші хороше управління. Однак практично всі підприємці забувають про це і роблять одну й ту ж саму помилку - витрачають все і відразу. Це призводить до того, що проект згорає через недостачу фінансів.

Якщо ви не хочете стати одним з тих підприємців хто топить свій стартап, то запам ятайте, у вас завжди повинні бути кошти на незаплановані ситуації, адже без правильного управління фінансами ваш бізнес ніколи не стане кораблем борознять простори всесвіту .

4. Неготовність до різких поворотів

Будемо сподіватися, що ви, як розумний підприємець розумієте, що нічого і ніколи не йде за планом. А значить, щоб стати успішним, завжди потрібно мати запасний план, бути гнучким і готовим до поворотів долі.

Мало хто знає, що колись такий IT гігант як Nokia займався виробництвом гумових чобіт, а компанія Odeo, відома сьогодні як Twitter, була платформою для подкастів.

5. Не вміння мислити по-крупному

Багато підприємців припускаються великої помилки думаючи, що простіше і безпечніше буде виходити зі своїм продуктом на ринок з обмеженою цільовою аудиторією, адже конкуренція там менш жорстка. Але відомий інвестор Силіконової Долини і засновник Y Combinator Пол Грем впевнений, що, якщо підприємець робить щось гідне - у нього обов язково з являться конкуренти, уникнути цього можна тільки пройшовши хороші ідеї.

6. Погана географія

Країна, місто та район де ви вирішите запускати ваш стартап, нарівні з хорошою ідеєю і перспективною командою, один з найважливіших аспектів.

Так, якщо у вас, наприклад, технологічний проект і ви хочете отримати гроші від іноземного інвестора, то вам необхідно перебиратися ближче до Силіконовій Долині, Портленду або Бостону. Так що для отримання грошей розміщуйте стартап якомога ближче до того самого місця, де ці гроші водяться .

7. Заперечення внутрішньому голосу

Джон Рамптон радить своїм молодим колегам ніколи не ігнорувати свій внутрішній голос. Навпаки, інтуїцією необхідно користуватися часто і з вигодою.

Але і раціоналізму вимикати не варто!

8. Невідповідний час для запуску бізнесу

Час - це якщо не все, то вже точно 90% успіху вашого проекту. І якщо на багато факторів, що впливають на ваш бізнес ви впливати ніяк н можете, то час залежить виключно від вас.

Не варто бігти до астрологів і вченим, просто переконайтеся, що запускаєте стартап вчасно, адже немає нічого гіршого, ніж вихід на ринок тільки для того щоб утерти ніс конкурентам, а в пізньому взагалі немає сенсу.

9. Неправильний підбір колективу

Достатньо багато стартапів пішли в небуття, тільки через те, що люди, яких наймали абсолютно не вписувалися в компанію. Бути може і ви найняли одного, хоча йому не вистачало професіоналізму, або може бути у кого-то не вийшло порозумітися з колективом. Завжди слідкуйте за тим яких людей приймаєте на роботу в компанію, і пам ятайте всі співробітники повинні бути найняті вчасно.

10. Надмірна увага до критики

Хто знає досяг би Марк Цукерберг і його творіння Facebook таких висот, якби свого часу Шон Паркер не запропонував йому змінити назву (спочатку ідея Цукерберга називалася Thefacebook) і переїхати до Каліфорнії.

Природно добра порада або конструктивна критика може бути досить корисні, але не варто забувати, що надлишок зворотного зв язку може виявитися досить згубним.

На старті вашого проекту і протягом всієї історії його існування тисячі людей будуть розповідати вам як краще , але ви і тільки ви повинні вирішувати в чому насправді потребує ваш проект і які пропозиції підуть йому на благо. Адже не дивлячись на те що Марк Цукерберг врахував рекомендації Паркера, він зберіг власне бачення Facebook.