Що сьогодні хвилює більшість юних стартаперів?

Інвестиції, стартап-інкубатори, смузі і, звичайно ж, PR. А ще різні стартап-тусовки, де гуру IT-індустрії діляться секретами, скопійованими з видачі Google. Хоча це теж про смузі. А ці ваші інтернет-магазини, постачальники і весь малий бізнес - для слабаків.

Смузі скуштували, про Силіконову Долину почитали, інтерв ю з Семом Альтманом подивилися, помедитували, грошей зібрали ..., хоча, спочатку за зв язки з громадськістю візьмемося.

Правда, продукт ще до пуття довести треба, та й продажів немає.

Ну нічого, буде PR - будуть продажу.

Можливо.

Оффлайн видання

А кому б інтерв ю дати? Де б публікацію розмістити?

Якщо взяти рівень нашої інноваційності, креативності і амбітності команди, то якщо піаритися в оффлайн виданнях, то тільки в топових і найбільш цитованих федеральних газетах.

А як же перевірити ефективність такої публікації?

А навіщо? Головне, що можна буде потім поставити гарний логотип в розділі Про нас пишуть .

У газеті про нас написали - солідно ж!

А про продажі пізніше подумаємо.

Хоча ми з самого початку це і самі розуміли, але для повного комплекту все ж розмістили свої статті в декількох виданнях.

Правда нам це нічого не коштувало, крім витраченого часу на підготовку матеріалу.

Так ось, особистий досвід розміщення інформації про один з наших стартапів - фріланс-платформі для фахівців мовної сфери 2Polyglot.com - в глянцевих виданнях показав практично нульовий результат.

Після виходу номерів у світ кількох друкованих журналів темп зростання основних показників онлайн-ресурсу абсолютно не змінився.

А з чого б йому змінитися, якщо читач паперової версії, побачивши інформацію про нову платформу, не стане гуглити на своєму смартфоні назву 2Polyglot.

Люди в своїй суті ліниві, тим більше, якщо не є повністю цільовою аудиторією.

Та й хто зараз взагалі читає оффлайн видання?

Нині і книги-то навіть електронні читають все рідше, а за глянець і зовсім говорити не варто. Навіть електронні лонгріди вже не користуються популярністю.

Складно сказати, з чим це пов язано, можливо, з надлишком доступної інформації, через що наш мозок йде по шляху найменшого опору, фільтруючи зайве, а, можливо, ми просто тупіємо.

Тобто, навіть радіо обігнало друковані видання!

Так, виявляється, що все настільки погано!

Друковані ЗМІ вимирають як динозаври або прес-релізи. Хоча вони самі в це не вірять.

До речі, те ж саме стосується і оффлайн реклами на білбордах.

Але стартапери - люди, що завжди йдуть проти системи. Вони не шукають легких шляхів. Їм потрібно придумати інноваційний велосипед, що їде задом наперед зі сканером відбитків пальців і вмонтованою фронтальною камерою, яка буде робити селфі і відправляти в Інстаграм.

Онлайн ЗМІ

Просунуті стартаперів цілком логічно вважають, що спочатку потрібно прагнути потрапити в онлайн видання, які є набагато ефективнішим інструментом ... СEO, а не PR, як вони могли подумати.

Абсолютно всі ЗМІ можуть стати в нагоді стартапу тільки в рамках підвищення впізнаваності бренду, якого у стартапа ще немає зовсім, адже він тому і стартап, що про нього поки мало хто знає. А що потрібно стартапу для швидкого розвитку?

Ой, тільки не морочте голову знову зі своїми інвестиціями.

Продажі, панове, про-да-жи.

Бренд напрацьовується за допомогою продажів, а не PR. PR - це тільки каталізатор, але первинні завжди продажу.

Страшно уявити, скільки коштують платні публікації на ресурсах, де практично ніхто не буде у вас нічого купувати.

У ЗМІ що краще читається?

Хто скільки грошей нафандрейрів, а також історії успіху від нуля до мільйона. Це найпопулярніші теми. Тут навіть можна припустити, хто їх читає.

Потенційні покупці ваших інноваційних настільних ламп з солі?

Сумніваюся. Швидше навіть конкуренти. А лампи явно продавати потрібно в іншому місці.

Звичайно ж, мова йде про платні публікаціях. Якщо є можливість розміститися безкоштовно, то ніхто не стане відмовлятися, адже зайва ссилка не завадить.

Стартап ЗМІ

Дана категорія належить до онлайн ЗМІ в цілому, але заслуговує особливо пильної уваги.

Як? Про вас ще не написали в Цукерберга? - Невдахи! .

Переходи, звичайно, з таких ресурсів - шалені. Але висока відвідуваність ресурсу - це показник, який може використовувати хіба що сеошник в своєму звіті для начальника перед зарплатою, якщо мова йде дійсно про стартапі, а не про блоги, де реклама - це основне джерело доходу. Але ось продажів з цих переходів - кіт наплакав.

Розміщена стаття в стартап ЗМІ стала схожа статусного аксесуара: функцій ніяких практично не виконує, зате кількість понтів підвищує в рази. Якщо ставиться першочергова мета в підвищенні продажів, то витрачені зусилля у вигляді часу і трудових ресурсів або грошей зовсім не варті такого піару. Ну а якщо продажі у вас і так на висоті, а машина є у кожній вашої коханки, то тоді для підвищення свого статусу вам просто необхідно замовити в одному з топових ресурсів платну публікацію з великим значком Реклама , щоб люди бачили, що читати не варто.

Розміщуватися в топових ЗМІ, будь то онлайн або друковані видання, вирішувати, звичайно, вам самим.

Проте пам ятайте, що це забирає багато ресурсів: в тимчасовому або грошовому еквіваленті. Якщо у вас стартап, у якого немає ще достатньої кількості органічного трафіку і продажів, які дозволили б вам забити на тлінність продажної діяльності, то сконцентруйтеся на самих продажах, а не на піарі заради підвищення впізнаваності бренду, якого у вас по суті немає.