В данній статті ми відповімо на такі два питання як: Що таке UX дизайн? І чому зараз він такий важливий? А також дослідимо те, як UX може поліпшити наше життя, і те, як ця індустрія буде розвиватися та рости у найближчі роки. І так, до речі, я говорив, що середня зарплата UX дизайнера на заході становить приблизно $ 90.000?

Насамперед, перш, ніж ми почнемо, давайте що саме таке досвід користувача і UX дизайн?

Дон Норман, який ввів термін «власні досвід», пояснює:

Я винайшов цей термін, тому, що вважав, що слова «призначений для користувача інтерфейс» та «юзабіліті» занадто невиразні. Я намагався покрити всі аспекти взаємодії людини з системою, включаючи промисловий дизайн, графіку, інтерфейс, фізичну взаємодію та мануали.

UX дизайн включає в себе:

  • створення персонажів (умовних користувачів) та дослідження їх цілей;
  • планування маршруту користувача по додатку, веб-сайту, або продукту;
  • створення ескізу призначеного для користувача інтерфейсу, та його специфікацій.

В обов'язки UX дизайнера входять зустрічі з клієнтами та планування продукту таким чином, щоб він задовольняв усі забаганки користувача найбільш ефективним і приємним способом.

Чому UX дизайн настільки важливий?

Погортайте сторінки дошки оголошень, і ви зрозумієте, що попит на UX дизайнерів більш ніж очевидний, і цілком зрозуміло чому: зараз споживачі взаємодіють з онлайн магазинами і службами, безпосередньо через мобільні пристрої, накшталт смартфонів або планшетів.

Ми використовуємо мобільні пристрої під час очікування в черзі, в таксі, або по дорозі на зустріч. Тому тривалість кожної сесії коротка, і достатньо часто піддається зовнішнім обмеженням: якщо хтось вважає, що не встигне завершити покупку в додатку до того, як дійде до аптечного кіоску, він швидше за все не завершить покупку, і почне копирсатися в Instagram або займеться переглядом відео з цуценятами.

Великі компанії все частіше звертають увагу на факт, що використання додатків і веб-сайтів з інтуїтивним зрозумілим і функціональним UX дизайном не тільки відіграють важливу роль у задоволенні потреб клієнтів - але і сприяють їх процвітанню.

Комерційні вигоди від гарного UX дизайну можуть бути дуже вражаючими, саме тому UX дизайнери і отримують чималий заробіток.

Сайт Glassdoor оцінює середню зарплату UX дизайнера в США майже в $ 90.000.

Але $ 90.000 це ще не межа!

Кар'єра в UX дизайнера примусить вас знаходитись на передовій веб-дизайну - дисципліни що постійно змінюється і вдосконалюється.

Протягом наступних кількох років ми очікуємо побачити значне збільшення кількості дизайнерів, які будуть застосовувати свій досвід на платформах віртуальної реальності.

Бачили як Ронні О'Салліван впав, намагаючись пограти у віртуальний більярд? Невеликий UX недолік?

Далі, давайте розглянемо те, чому UX дизайн так важливий, і чому він може стати корисним покликанням.

7 причин, чому вам варто почати працювати UX дизайнером

1. Ваші можливості в ваших руках

Мобільні пристрої практично захопили наш світ: дослідження стверджують, що середній користувач використовує свії смартфон приблизно 75 раз в день.

За даннмим одного з останніх досліджень, середній користувач взаємодіє з телефоном приблизно 2.600 разів на день, маються на увазі натискання, перегортання, і скролінг. Також, воно показало, що середній користувач витрачає 145 хвилин на день задля використання телефону, мається на увазі загальна кількість часу, проведена в коротких сесіях, яких налічується, в середньому 76 на день, а у більш активних користувачів - більше ніж 130 на день!

2. Ви будете створювати дизайни для ще більшої кількості точок дотику, ніж раніше

Хоча UX дизайн, останні 5 років, домінує в середовищі мобільних пристроїв і планшетів, створення UX инженірінг стає важливою частиною цілого ряду інших, більш спеціалізованих технологій. Компанії також розуміють, що інвестиції в кращі системи сприяють росту їх продуктивність та задоволення співробітників. Наприклад: адміністратор буде бильш щасливіший і ефективний, якщо стане використовувати систему призначення зустрічей, яка вимагає 2 натискання, замість трьох форм, і 7 діалогових вікон, за якими послідує повідомлення про помилку.

3. Ви здатні допомагати врятувати життя

У додатках, розроблених для лікарень, хороший UX може врятувати життя пацієнтів. Постійне ускладнення медичних приладів створює необхідність в тому, щоб лікарі та медсестри мали змогу швидко отримувати складну інформацію подану у інтуїтивно зрозумілому інтерфейсі. Наприклад система Т3, яка збирає клінічні дані і дозволяє лікарям аналізувати їх в веб додатку.

Хороший UX дизайн в медицині, знижує потребу в інтерпретації, зменшує ймовірність людської помилки і дозволяє приймати кращі рішення.

4. Ви можете допомогти зробити складні технології доступнішими для всіх верств населення

Сучасні технології, вимагають складних взаємодій, але допомогають вирішувати задачі в найрізноманітнішіх аспектах життя, від покупки продуктів онлайн, до оплати комунальних рахунків та онлайн голосування.

UX дизайн допомагає не тільки середньому користувачеві быльш комфортно використовувати ці продукти. Він допомогеє обслуговувати потреби літніх людей та інвалідів, роблячі продукти, які не зачіпають їх незалежність, інтелект і гідність.

5. Ви здатні змінити майбутнє, розробляючи дизайн інтернету речей

Ми купуємо велику кількість гаджетів, для розваг (Snapchat Spectacles), для здоров'я і мотивації (браслети FitBit), або, навіть, для контролю якості сну (Beddit). Кожен з цих пристроїв має своє призначення, що означає, що при взаємодії з ними, користувач має різні цілі і вимоги. І хоча комерційна життєздатність будь-якої нової технології завжди сумнівна, цей сумнів створює для UX дизайнерів чудову можливість досліджувати, експериментувати і створювати щось нове.

6. Ви можете додати цінністі вашому бізнесу

Гарний UX дизайн може збільшити кількість щасливих клієнтам, зменшить кількість скарг, підняти рівень продажів, знизити кількості відмов, що в результаті дасть змогу розраховувати на більш високі прибутки.

Пропозиція послуг, створених на основі сильного UX дизайну, також позитивно впливає на те, як клієнти будуть сприймати ваш бренд.

7. Ви можете змусити людей отримувати більше задоволення від використання їх улюблених девайсів

UX дизайнер не обов'язково повинен створювати щось серйозне - він також маэ можливість створювать технології які нададуть змогу користувачам отримувати задоволення від використання їх гажжетів. Snapchat, та його окуляри, показують нам, що в дизайні додатків є місце для дурниць та приколів, якщо вони покращують взаємодію людей один з одним, і допомагають отримати задоволення від технології, яку вони використовують щодня.

Переклад статті Ендрю Уїлшира