Пророцтва майбутнього дуже схожі на передвиборні гасла політиків. Ні те, ні інше практично ніколи не збувається, зате автори таких заяв користуються великою популярністю серед обивателів. У той же час в світі відбувається безліч дивовижних відкриттів, і якщо придивитися до них уважніше, то можна побачити, що майбутнє вже настало, але ми його просто не помітили.

Кілька днів тому співробітники MasterCard відкрили двері лабораторії інновацій в Дубліні європейським журналістам і показали, над якими міняють світ технологіями працює компанія. Холодильник, який самостійно замовляє їжу, підтвердження платежів за допомогою биття серця і інші цікаві речі - в ексклюзивній добірці з Ірландії.

Підтвердження платежу за допомогою Селфі, райдужної оболонки і частоти биття серця

Найпопулярніші на сьогодні способи підтвердження платежу - це статичні і SMS-паролі. Обидва варіанти не надто зручні.

Статичний пароль потрібно постійно тримати в пам яті і його легко вкрасти, а варіант з SMS прив язаний до однієї SIM-карти і перестає працювати, якщо ви подорожуєте і користуєтеся послугами місцевих операторів.

Існує ще варіант з відбитком пальців, але відповідний сканер є на борту у обмеженого набору пристроїв.

Цієї зими в MasterCard запустили систему підтвердження платежів за допомогою Селфі для жителів Великобританії. Влітку послуга стане доступна для жителів ще 14 країн.

Це програма, яка при оплаті за допомогою картки MasterCard просить користувача зробити Селфі або відсканувати відбитки пальців за допомогою камери смартфона. Для його використання потрібен телефон з фронтальною камерою, iOS починаючи з версії 7.0 або Android 4.1+.

Компанія також тестує розпізнавання за допомогою райдужної оболонки ока і тембру голосу.

Існує ще один спосіб підтвердження платежів - за допомогою пристрою, що вимірює частоту биття серця, яка є унікальною для кожної людини.

MasterCard впроваджує цю технологію спільно з виробником переносної електроніки Nymi. При першому використанні браслет зчитує електрокардіограму користувача і при наступних покупках зв язується зі смартфоном і перевіряє, чи користується карткою її справжній власник.

Пральна машинка з керуванням через смартфон

Понад 25 мільйонів власників смартфонів в США користуються комерційними пральнями, які беруть оплату тільки монетами по 25 центів. З кожним роком пральні піднімають ціни на свої послуги, і підготовка до прання перетворюється на справжній квест по розміну паперових купюр на четвертаки. Вартість одного прання може доходити до $ 8, і нескладно здогадатися, що подібна ситуація всім вже порядком набридла.

Це створює незручності не тільки для відвідувачів, але і для власників закладів, змушуючи їх щомісяця возити в банк десятки, а то і сотні кілограм дрібниці.

Нещодавно в MasterCard запропонували вирішення проблеми, додавши до пральних машинок WhirlPool і Maytag модуль управління зі смартфона. Відвідувач пральні може встановити мобільний додаток і з його допомогою управляти циклом прання, оплачувати послуги закладу, отримувати повідомлення про закінчення процесу і віддалено спостерігати за збереженням своїх речей через камеру пральні. Зараз технологія працює в тестовому режимі на п яти тисячах пральних машин в США.

Бронювання столиків, замовлення їжі і оплата рахунків в ресторанах через мобільний додаток

Відвідувачі кафе часто втрачають час в очікуванні офіціанта, який прийме замовлення, принесе рахунок або здачу з великої купюри. Нещодавно в MasterCard у партнерстві з мережами wagamama, Zizzi і Ask Italian, випустили додаток Qkr! with MasterPass, що дозволяє бронювати столики, замовляти їжу і оплачувати рахунки в ресторанах виключно за допомогою смартфона.

Технологія вже працює в декількох сотнях закладів в США, Канаді, Великобританії, Австралії, Колумбії, Чилі, Ірландії, Італії та Туреччини.

Додаток зручно і для великих компаній - гості можуть вибрати своє замовлення із загального переліку і оплатити частину загального рахунку, при бажанні додавши чайові для офіціанта.

Купівля їжі в торговельних автоматах через мобільний додаток

Описане вище додаток вміє працювати і з торговими автоматами. Для здійснення покупки потрібно зайти в додаток, вибрати довколишній автомат і бажаний товар. Після оплати товар випаде автоматично.

Холодильник, який замовляє їжу для свого господаря

Цієї зими Samsung представив холодильник Samsung Family Hub з 21,5-дюймовим сенсорним екраном і можливістю виходу в інтернет. Власник такого пристрою може відкрити сайт інтернет-магазину безпосередньо на екрані холодильника і моментально зробити замовлення. Засоби при цьому автоматично спишуться з його банківської картки.

Товар можна додати як вручну, так і зісканували штрих-код на упаковці. У майбутньому розробники обіцяють навчити додаток аналізувати звички користувача і автоматично формувати список покупок.

У 2016 році Samsung і MasterCard розраховують підключити до системи більш 130 постачальників продуктів харчування. Першими новинку зможуть оцінити жителі США, пізніше вона з явиться і в інших країнах.

Нещодавно MasterCard запустила шестимісячну програму Start Path Global, в якій можуть взяти участь стартапи з усієї Європи, в тому числі і з України. Перевага при відборі отримають стартапи, пов язані з e-commerce, автоматизацією процесу оплати і з можливістю інтеграції з MasterCard.