Широковідома статистика свідчить, що 90% всіх нових стартапів вмирають. Така ціна інновацій.

Особливо прикро, коли проект, який вже пройшов досить довгий і важкий шлях, підкошує якась невелика, але досить суттєва помилка. Сьогодні мова піде саме про це.

Такі промахи цілком очевидні і логічні, здається, що про них знають всі стартаперів, але чомусь продовжують допускати.

1. Один засновник. Вам потрібні колеги для мозкового штурму, для того, щоб відмовити вас від дурних рішень і підтримати в тяжку хвилину.

2. Неправильне розташування. Люди, яких ви хочете найняти, хочуть жити там, там де знаходиться супутня індустрія, а люди, з якими ви випадково зустрічаєтеся, працюють разом.

3. Маргінальна ніша. Уникнути конкуренції можна тільки уникаючи хороших ідей.

4. Чужа ідея з варіаціями . Замість того, щоб копіювати Facebook, додаючи можливості, яких в нього нема, підійдіть до вирішення проблеми іншого боку. Шукайте проблему і уявляйте компанію, яка може її вирішити.

5. Впертість. Більшість успішних стартапів займаються не тим, що було задумано спочатку. Будьте готові не упустити кращу ідею, коли вона з явиться. Але і переключатись на нову ідею раз на тиждень теж не варіант. Придивіться, чи уособлюють нові ідеї певний розвиток. Якщо для кожної нової ідеї можна використовувати більшу частину того, що вже зроблено значить, ви на правильному шляху. Якщо ви хочете впровадити щось нове, і це дуже подобається вашим користувачам значить, все йде, як треба.

6. Наймати поганих програмістів. Бізнесмени не можуть відрізнити хороших програмістів від поганих.

7. Вибір неправильної платформи. Як вибрати правильну? Найпростіший шлях взяти на роботу хороших програмістів і нехай вибирають. А можна піти в комп ютерний відділ крутої компанії і подивитись, які програми вони використовують в дослідницьких проектах.

8. Повільний запуск. Ви повністю зрозумієте ідею, тільки випробувавши її на користувачах.

9. Занадто ранній запуск. Поставте спільну мету, і потім напишіть найдрібнішу її частину, яка має якусь цінність. Найперші користувачі, яких вам потрібно вразити, досить толерантні. Їм не треба, щоб новий продукт вмів все він повинен вміти хоч щось.

10. Відсутність чіткого портрета користувача. Не можна зробити щось корисне для користувачів, не розуміючи їх.

11. Замало інвестицій . Якщо ви отримуєте гроші від інвесторів, вам необхідно отримати достатньо коштів для наступного кроку. Зазвичай потрібно досягти чогось помітного: від ідеї перейти до робочого прототипу, від прототипу до запуску, від запуску до помітного зростання.

12. Завеликі витрати. Класичний приклад спалювання грошей найм великої кількості співробітників. Не беріть на роботу купу працівників. Платіть людям акціями без фіксованих дивідендів не тільки для економії, але й для пошуку відданих людей. І наймайте тільки тих, хто або буде писати код, або шукати користувачів тільки такі люди вам потрібні в першу чергу.

13. Завеликі інвестиції. Маючи велику суму грошей складніше міняти напрямок. Чим більше у вас людей, тим частіше ви залишаєтеся спрямованими в одну сторону.

14. Погані поради від інвесторів. Не можна їх ігнорувати, їх ідеї можуть бути корисними. Але не можна повністю довіряти їм управління компанією.

15. Жертвування користувачами заради прибутку . Оскільки робити щось, потрібне людям, складніше, ніж робити на цьому гроші, бізнес-модель краще залишити на потім.

16. Небажання бруднити руки. Щоб залучити користувачів доведеться відірватися від комп ютера і піти їх шукати.

17. Сварки між засновниками. Ми радимо засновникам розробити процедуру спокійного виходу з компанії. Більшість суперечок трапляються не через ситуації, а через людей. Люди найголовніший компонент стартапу, тому не шукайте там компромісів.

18. Робота в пів сили. Більшість засновників провалених стартапів не звільнялись з постійної роботи, а більшість засновників вдалих звільнялися.