Коротка історія фото: 15 серпня 1961 року. 19-річний унтер-офіцер НДР Ханс Конрад Шуман був спрямований на перехрестя вулиць Ruppiner Stra e і Bernauer Stra e охороняти розпочате двома днями раніше будівництво Берлінської стіни. На цьому етапі стіна була всього лише парканом з колючого дроту.

Під приводом перевірки загородження Шуман прим яв дріт в одному місці ногою. Його дії привернули увагу, і з західного боку йому закричали: Перестрибуй! - А що під їхала поліцейська машина зупинилася в 10 метрах і відкрила двері, чекаючи його.

19-річний фотограф Петер Ляйбінг, відряджений до стіни з боку ФРН, півтори години стежив за нервують солдатом.

Я не зводив з нього очей більше години. У мене було відчуття, що він збирається стрибнути. Це був свого роду інстинкт ... Я навчився це робити на скаковом дербі в Гамбурзі. Потрібно зробити фото в той момент, коли кінь відірветься від землі, але до того, як вона перетне бар єр ... І цей момент прийшов. Я натиснув кнопку затвора, все було скінчено .

Фотографія Ляйбінга виграла Overseas Press Club award в номінації Краща фотографія 1961 року.

Конрад Шуман оселився в Західному Берліні. Після падіння стіни він перебрався в рідну Баварію. Але батьки, брати і сестри уникали Конрада, засуджуючи за зраду . Охоплений депресією Ханс Конрад Шуман 20 червня 1998 року повісився в саду свого будинку.