Найцінніша якість людини це справедливість. Тільки крізь призму справедливості можна об єктивно оцінити будь-який вчинок і достойно відреагувати на нього. Якщо людина справедлива, кількість добра і зла в ній не мають значення, адже, не добро і зло визначає моральність людини, а саме справедливість.

В кожному з нас є ніжність і черствість, правда і брехня, добро і зло і деякі люди всмоктали в себе то одну, то іншу крайність. І коли одна з цих крайностей переважає в людині вона втрачає ясність справедливого мислення. Якщо людина зла, вона буде несправедливо осуджувати інших і завдавати їм болю. І якщо людина добра це зовсім не означає її справедливість вона може жаліти злодіїв і заохочувати різні дурні вчинки з своїх добрих помислів, а може, що ще гірше, коли її вдарять по лівій щоці підставити праву.

Справедливістю може бути позиція гармонії в душі людини. Тільки тоді, коли людина чітко усвідомлює, що є поганим, а що хорошим, вона може бути справедливою. Хороший вчинок справедлива людина оцінить добре і добре винагородить його, злий вчинок справедлива людина оцінить погано і знищить джерело зла. Якщо ми зможемо пізнати усі межі справедливості ми станемо людьми з великої букви, яких усі будуть поважати і з яких будуть намагатися брати приклад, адже справедливості в наш час дуже бракує.

В нашому сьогоденні панує несправедливість. Взяти хоча б одну з найяскравіших її прикладів, яка носить, всім нам відому назву, корупція, яка знерівнює об єктивні можливості абітурієнтів, студентів, претендентів на роботу, яка засуджує невинних людей. Якби була б хоч крихта справедливості і моральності в нашому суспільстві, не було хоча б тої ж самої корупції. Маємо впевненість в тому, що лише справедлива влада може привести людей до перемоги. До перемоги не в бою, не в війні, а до перемоги щасливого життя над колишнім, гіршим.

Безумовно, при справедливій владі держава росте і розвивається, а люди дотримуються моральних цінностей, при несправедливій держава занепадає, а люди руйнують цінності. Справедливій владі люди вірять, про несправедливу створюють злі анекдоти і нарікають на неї. Яку владу маємо ми вже бачимо самі!

На мою думку, справедливість є похідною мудрості. І правий був Соломон, коли просив у Бога мудрості. Адже мудрість дає розуміння сутності речей і ясність оцінки тих чи інших вчинків.

Так будьмо ж справедливі! Будьмо ж мудрі! Будьмо ж людьми з високими моральними цінностями! Тільки тоді ми зможемо бути щасливими і задоволеними життям, хоча б тому, що будемо впевнені в справедливості навколо нас!