Острівний характер країни наклав відбиток на образ мислення британців, які завжди відрізнялися самобутністю побуту та звичаїв. На відміну від континентальної Європи в Британії до цих пір лівосторонній дорожній рух та багато інших свято шанованих традицій.

Залишилась і своя система мір: не дивлячись на спроби проведення реформ, відстань британці вимірюють в милях (1.6 км) і ярдах (0.91 м), ріст в футах (30,479 см) і дюймах (2,54 см), а вагу в стоунах (6,35 кг).

Також британці ніколи не відмовляться від пінти мірного кухля ємністю в (0,57л).

Під час екскурсії до Вестмінстера Вашу увагу приверне величезний камінь, який декілька століть зберігається тут, Англійці називають його Каменем Долі, за легендою його привезли з Шотландії.

Протягом довгих років на цьому камені під час коронації сиділи Шотландські монархи. Королі Дункан, Макбет, Малкольм були короновані на ньому але в черговий раз завоювавши Шотландію, король Англії Едвард І привіз Камінь Долі до Англії.

За легендою цей камінь не можна було вивозити за межі Шотландії, існувало повір я, що там де знаходиться цей камінь настане обов язково ера правління шотландського монарха. Саме так і сталося, після смерті королеви Єлизавети у 1603 році королем Англії та Уельсу став Шотландський король Джеймс. Це був єдиний випадок панування шотландської монархії в Англійському королівстві.

Цікавим є той факт, що представники англійської монархії і досі сидять на цьому камені під час коронації, адже у 13-му столітті король Едвард I наказав зробити дубовий трон та всередину нього помістити Камінь Долі так, щоб король Англії міг водночас сидіти на Англійському і на Шотландському троні.

Орден Підв язки був заснований в 1349 році королем Едуардом ІІІ. За легендою, король підняв з підлоги підв язку (розшиту стрічку, якою леді в ті часи підв язували панчоху нижче коліна) втрачену на балу, і, щоб врятувати гідність леді надів її під коліно і промовив відому фразу французькою мовою: Ганьба тому, хто погано про це подумає .

Внаслідок цього ці слова стали девізом ордену.

В Лондоні близько 80 театрів, більше ніж 30 музеїв та галерей, Науковий музей, Британський музей історії, Національна галерея, галерея Тейт з прекрасною колекцією картин англійських живописців. Безсумнівна пам ятка міста - найстаріший в Європі метрополітен (працює з 1863 року). Велика кількість парків, садів, та відкритих зелених просторів створює відчуття свободи, найкращі з них: Гайд-парк, Річмонд-парк та інші.

Традиційні риси англійського характеру холоднокровність, чесність, стоїцизм, краще за все проявляються в національній спортивній грі крикет. Крикет для англійців це не просто гра, а колиска їхньої моральності, дійсно свята святих.

Кажуть, що англійці, по натурі не дуже релігійний народ, винайшли крикет, щоб отримати якесь уявлення про Вічність.