14 серпня, через місяць після Петрового посту, православний народ починає святкувати двотижневий Успенський піст. Його початок знаменується всім відомим і з дитинства улюбленим святом - Медовим Спасом. Вважається, що медові стільники вже повністю заповнені медом, і пасічникам варто почати його останній збір. Перший Спас також носить назви маків, Мокрого Спаса. У церквах проводять святкові служби, святять мед, макові головки, частина вже зібраного врожаю, волошки. Мед, освітлений в цей день наділяють особливими цілющими властивостями.

Харчуємося правильно

Успенський піст суворіше, ніж Петров і Різдвяний, але поступається Великому. І хоча м ясо і риба під забороною, піст вважається легким, адже засіки повні фруктів і овочів. Не варто забувати, що в понеділок, середу та п ятницю їдять суху їжу. Відварені овочі і гаряча страви дозволені у вівторок і четвер. Масло і вино вживають тільки по вихідних днях. Основними ласощами Першого Спаса вважаються маково-медові паски і пряники, які печуться на пісному тесті, медовуха. Скиби вивареного в меду маку, також не залишать байдужим. А ось яблука і виноград під забороною до Яблучного Спаса.

Цілющі води

Перший Спас не даремно називають Мокрим Спасом. У цей день священики здійснюють чин малого водосвяття. Православний народ організовує хресний хід до природних водойм і струмків, щоб освятити воду і скупатися самим. У це свято цілющою вважається навіть роса. Згідно з повір ям, природні води дарують здоров я, красу, змивають втому і гріхи. Це купання вважається останнім у році, тому що вода цвіте і стає небезпечною. Літо закінчується, птиці готуються до перельоту, а орачі починають сіяти озимі. Є в народі така приказка: Перший Спас - перший сівши!