За останні роки ми вже звикли, що інформація про будь яку новобудову в Києві супроводжується в новинах як зведення з бойових дій.

Громадськість намагається відстояти свої законні права, а забудовники, заздалегідь оточивши свою новобудови парканами і винайнявши цілу армію “тітушек”, ведуть щоденні баталій з ними, тримаючі в резерві цілу купу псевдозаконних актів, постанов та рішень законність яких дуже сумнівна.

Зрозуміло, що майже завжди громадськість програє. Гроші забудовників завжди перемагають інтереси громади. Комерсантів, які не дивлячись на те, що знищують не тільки унікальний історичний ландшафт нашого давнього міста, споруджують опудало за опудалом. Ви тільки подивіться на що перетворився сьогодні центр нашого міста: потворні опудала, які не тільки виколюють очі але і зовсім ніяк не вписуються в архітектурну композицію забудов міста, не кажучи вже про те що наносять шкоду усім прилеглим давнім будинкам.

Звичайно забудовники розуміють, що це злочин. Але… нікого це не спиняє. У гонитві за надприбутками забудовники йдуть на будь-який злочин.

Не останнім прикладом такого злочину стала сьогодні будівництво у мабуть самому сакральному місці Києва. Місця звідки розпочався Київ. Будівництва під Замковою горою, на Андріївському узвозі 14.

“Законними” або зовсім не законними методами забудовник самовільно перекривши дорогу звів паркан и встановив кран для будівництва чергового багатоповерхового монстра. І це у місці де якби діє мораторій на будівництво.

На забудовника вже відкрито кримінальне провадження, і справи вже находяться у судах. Але Київрада ніяк не розгляне проект рішення, щодо розірвання договору оренди землі з забудовником. Що дозволяє останньому ударними темпами продовжувати будівництво монстра, який назавжди поховає архітектурну композицію перлини Києва - Андріївського узвозу. Перекриє вид на Замкову гору. Знищить тисячолітній історичний ландшафт.

Про злочинне будівництво на Андрійвському узвозі розповідає мистецтвознавиця, членкиня Національного комітету ІКОМОС України та Національної спілки художників України, співзасновник ГО "Громада Андріївський узвіз" Ольга Рутковська:

Коментарій стосовно злочинного будівництва на Андрійвському узвозі 14, від Віталія Білецького, Громадського діяча, співзасновника ГО "Громада Андріївський узвіз":

Мешканка будинку розташованого за адресою Андріївський узвіз 16, Ольга Крошка:

Про ще один із методів руйнації нашої спадщини, на прикладі будинку за адресою Андріївський узвіз 18, розвовідає Ольга Рутковська:

Сьогодні надзвичайно важливо зупинити злочинну забудову на Андріївському узвозі 14, і задача киян - згуртуватися і не дозволити забудовнику зруйнувати наше місто, знищити нашу історію, нашу спадщину.