Митрополит Онуфрій, предстоятель Української православної церкви Московського патріархату озвучив свою версію причини розп яття Ісуса Христа, чим вкотре привернув увагу громадськості та ЗМІ, оскільки висловлена ​​версія не узгоджується з християнською традицією і історичними даними, повідомляє портал Релігія в Україні .

Щоб переконати громадськість у правдивості своєї версії, Онуфрій, який має вчений ступінь кандидата богослов я, звернувся до новозавітної історії і навів як аргумент причину вбивства Ісуса Христа: Коли Христос прийшов на землю, юдейський народ сприйняв це із захопленням. Що прийшов той Цар, який поставить царство Ізраїльське і зробить ізраїльський народ правителем над усіма народами. Але Христос сказав, що прийшов для всіх. І це вже їм не сподобалося. І вони розіп яли Христа .

Версія про те, що юдеї розіп яли Христа за те, що Він прийшов спасти всіх, а не тільки один єврейський народ, входить в повне протиріччя з курсом Святого Письма Нового Завіту, яке викладають в православних духовних закладах, а також в навчальних закладах інших християнських конфесій.

Богослови, історики, екзегети давно прийшли до узгодженого пояснення причин страти Христа і не ведуть дебатів з цього питання. Христа засудили до смерті за звинуваченням у богохульстві (суд синедріону) і на вимогу політичної влади римського імператора в Іудеї (суд прокуратора Понтія Пилата). Інші підстави для страти Христа євангельській історії не відомі.

Питання проповіді іншим народам або порятунку Ісусом не юдеїв синедріон і римський прокуратор теж не розглядали.

Говорячи про духовну причину неприйняття Ісуса Христа, апостол Іван пише: Світлом правдивим був Той, Хто просвічує кожну людину... але світ не пізнав Його. До свого Воно прибуло, та свої відцурались Його (Ів. 1: 9-11) і наводить слова самого Ісуса Христа, які пояснюють невіру людей в Нього тим, що люди ж темряву більш полюбили, як світло (Ів. 3: 16- 19).

Богословсько-історичні дослідження, озвучені митрополитом Онуфрієм, близькі народному богослов ю минулих століть. Подібні оповіді циркулювали серед неосвічених народних мас, які наділяли євреїв додатковими зловісними характеристиками.