Один з найвідоміших українських аферистів Костянтин Грішін, який зараз користується документами на ім я народного депутата України Семена Семенченка, виклав у своєму блозі на сайті Цензор.нет документи на спростування скандальних подробиць біографії, які неодноразово висвітлювались у ЗМІ.

Семен Семенченко це раніше судимий шахрай Грішін Костянтин Ігорович, який у 2014 році поміняв ім я та прізвище, ховаючись від кредиторів, ні дня не служив у Збройних силах, і якому в серпні 2014 року за розпорядженням Арсена Авакова було видано фальшиве посвідчення офіцера.

Через багато місяців після виходу першої публікації з викриттям його афер Грішін-Семенченко розродився спростуванням листом директора департаменту Державної пенітенціарної служби України про те, що громадянин Гришин К. І., відповідно до інформації, наданої Київським слідчим ізолятором, у період із 1991 по 1996 рік в облікових даних картотеки Київського слідчого ізолятора не значиться. А інформація про відбуття покарання Гришиним К. І. за вироком Ленінського районного суду м. Києва відсутня.

Відсутність інформації про притягнення до кримінальної відповідальності Гришина К. І. підтверджена також довідкою Департаменту інформаційно-аналітичного забезпечення МВС України.

Що стосується кримінального провадження№42015000000000725, яке, за твердженням Грішіна-Семенченка, відкрито міліцією у зв язку з викраденням і катуванням ним бійців батальйону Донбас і яке зараз розслідується в ГУ МВС України Київської області, то по цій справі він проходить лише як свідок.

Ось спростування , розміщене легендарним шахраєм. Це спростування лише свідчить про те, що навіть посвідчення народного депутата не може перетворити пройдисвіта на чесну людину.

Почнімо з того, що ці довідки справжні: Грішін звернувся із запитом, чи перебував у Київському слідчому ізоляторі в 1991 1996 роках громадянин Гришин, і отримав відповідь: Ні, не перебував . Це свята правда. Оскільки громадянин Грішін (тільки не Гришин, а Грішін) утримувався в 1995 1996 роках у ізоляторі м. Севастополя. Відповідно, засуджений він був вироком Ленінського районного суду не Києва, а Севастополя.

Що стосується довідки про відсутність судимості, яку опублікував Грішін-Семенченко, то вона видана на людину з іншим прізвищем, яке від прізвища Грішіна відрізняється двома буквами.

Більше того, факт свого засудження Семен Семенченко свого часу публічно визнав в інтерв ю виданню Лівий берег . Очевидно, він просто забув, що розповідав торік журналістам. Ось цитата з його інтерв ю.

Я был арестован в 1995 году по статье недонесение о совершенном преступлении (была история, когда я не хотел свидетельствовать против людей, которых пытались опорочить, не хотел платить бандитам и попал под раздачу коррумпированной преступной системы). Отсидел в СИЗО 8 месяцев, и суд, как это у нас водится, чтобы не подставлять прокуратуру и милицию, дал приговор ограничиться отсиженным .

Ну і, нарешті, розповімо про кримінальне провадження №42015000000000725. Воно було відкрито 17 квітня 2015 року не міліцією, як запевняє Грішін-Семенченко, а Управлінням ГПУ з розслідування корупційних злочинів, скоєних службовими особами, які займають особливо відповідальне становище. І не за заявами про викрадення та катування бійців батальйону Донбас , а за поданням командування Національної гвардії України за фактом використання народним депутатом Семенченком Семеном Ігоровичем фальшивого посвідчення офіцера капітан-лейтенанта Військово-морських сил України.

На підставі цього фальшивого посвідчення 11 серпня 2014 року громадянин Грішін, який ніколи не служив ані на флоті, ані де інде, був прийнятий до лав Нацгвардії і переатестований у сухопутного капітана. А невдовзі Аваков йому людині, яка має середню освіту й не може мати офіцерське звання навіть теоретично, надав звання майора.

Це провадження розслідувалось у ГПУ доти, доки Управління з розслідування корупційних злочинів, скоєних службовими особами, які займають особливо відповідальне становище, не було передано під кураторство заступника генерального прокурора Віталія Каська, призначення якого на цю посаду в травні 2014 року було пролобійовано групою Приват . Оскільки Віталій Вікторович дуже хоче стати генпрокурором України, а Семен Семенченко разом зі своїм товаришем, народним депутатом Єгором Соболєвим, збирає підписи членів парламенту за висловлення недовіри нинішньому генпрокурору Віктору Шокіну, Касько відправив кримінальне провадження щодо Семеченка з Генпрокуратури на поховання в міліцію Київської області. Це зроблено було тому, що міліція навіть теоретично не може розслідувати злочини народних депутатів та ще й скоєні за участю міністра внутрішніх справ це виключна підслідність Генеральної прокуратури України.

Чекаємо на нові спростування .