В Україні мало хто звернув увагу на наслідки обрання Макрона для Великобританії. А дарма, адже вони "дуже і дуже".

Перший же свій офіційний візит новообраний президент Франції здійснив до Німеччини, де вони з Ангелою Меркель обговорили нарощування взаємовигідного економічного співробітництва, в інтересах якого Макрон оголосив намір здійснити ряд серйозних структурних реформ французької економіки.

Історично для Великобританії головним викликом на європейському континенті був промисловий союз Німеччини і Франції. Об'єднане королівство постійно докладало максимум зусиль в грі "розділяй і володарюй", розпалюючи протиріччя між суперниками, і підігруючи то одній, то іншій стороні. І ця гра вдавалася, хоча час від часу траплялися провали, які завжди мали для Британії вкрай болючі наслідки.

Останній історичний провал привів до того, що Великобританія змушена була постукати в європейське співтовариство в 60-х з проханням прийняти туди і її.

Сьогодні, після оголошення Брекзіта, перемога Еммануеля Макрона і його наміри вивести взаємодію з Німеччиною на якісно новий рівень позначає для Британії перспективу вести переговори про новий економічне співробітництво не з слабким, роз'єднаним і потерпаючим від внутрішніх чвар суперником, а з об'єднаним і натхненним покарати "сепаратистів" фронтом.

Окрім того, уряд Терези Мей тепер змушений дивитися на оживаючий гігантський європейський ринок, виконувати його правила, і одночасно бути позбавленим будь-яких важелів для їх зміни.

Британія в черговий раз проходить свій власний цикл відносин з ЄС. І дуже схоже, що знову в притаманному їй традиційному стилі.