22 вересня на території України в районі прикордонного переходу Каланчак прикордонною службою був затриманий колишній депутат Севастопольської міськради Галічий, який повертався до Криму зі своєю сім єю з Черкаської області.

Як розповіла дружина Галічего - Ніна, вони з чоловіком 5 вересня без проблем в їхали на територію материкової України за українськими паспортами для поїздки до родичів. 22 вересня вони вирушили назад до Криму.

Вчора о 15:00 ми приїхали на Каланчак . Прикордонники, митниця, перевірка документів. Раптом біжать три автоматники, передають по рації - не оформляти документи. Чоловіка затримали і повели , - розповіла жінка.

Як мені пояснили, Служба безпеки України надіслала постанову Печерського суду від 27.08.2015 про те, що Галічий звинувачується у зраді батьківщині , - повідомила його дружина.

О 3:00 ночі 23 вересня він повідомив, що його везуть до Києва.

У Державній прикордонній службі підтвердили цю інформацію, проте відмовились повідомляти, де саме перебуває затриманий.

Дійсно можемо підтвердити, що вчора ми виконали доручення правоохоронних органів і на пропускному пункті Каланчак затриманий громадянин України Галічий, який свого часу перебував на посаді голови Ленінської РДА та депутата міськради Севастополя , - сказав УП речник Держприкордонслужби Олег Слободян.

Галічий був у числі 49 депутатів міськради Севастополя, які прийняли рішення про входження міста до складу Росії як суб єкта РФ і про участь у загальнокримському псевдореферендумі 16 березня 2014.

За інформацією видання, яке називає затриманого громадянином Росії, з ранку 23 вересня ситуацією займаються в апараті повноважного представника президента РФ в окупованому Криму Олега Белавенцева, підключено Міністерство закордонних справ РФ і дипломатичне представництво РФ у Києві.

Стаття 111 КК України державна зрада передбачає позбавлення волі на строк від 10 до 15 років.