Закарпатські депутати закликали парламент не затверджувати особливий статус Донбасу. Відповідне звернення, ініційоване депутатами від партій УКРОП, Радикальна Партія та Самопоміч депутати Рахівської районної ради прийняли під час останнього пленарного засідання сесії. Документ підтримали одноголосно: за проголосували усі 24 депутати районної ради.

Свобода України, її Соборність та суверенітет нині перебувають під загрозою. Російські окупанти, які здійснили анексію Криму і розпочали страшну війну на Донбасі, воліють легалізувати свої загарбницькі дії і змусити міжнародну спільноту визнати псевдодержави - так звані ЛНР і ДНР, цілком підконтрольні Кремлю , - говорять у своєму зверненні депутати.

На думку народних обранців, узаконення дій терористів може відбутися шляхом прийняття Верховною Радою відповідних змін до Конституції, які передбачають особливий порядок місцевого самоврядування на окремих територіях Луганської і Донецької областей.

Ці люди вбивали і зараз продовжують вбивати наших з вами братів і сестер, а ми повинні мовчки дивитися, як влада зрадників у Києві надає їм особливі права та амністію? На нашу думку, це не те що абсурд і повна відмова від найменшої логіки, це зрада українського народу, його свободи та суверенітету. І ми повинні покласти край таким діям , - заявив один із ініціаторів звернення, депутат Рахівської районної ради, член депутатської групи партії УКРОП Микола Кокіш-Мельник.

Відтак депутати Рахівської районної ради закликали своїх колег із парламенту заради захисту інтересів України та українців прийняти наступне історичне рішення: в жодному випадку не голосувати за зміни до Конституції, які стосуються особливого статусу Донбасу, як би його не називали, за красивою ширмою інших слів, сховавши його справжню, жорстоку та приховану від суспільства антиукраїнську суть - узаконити окупантів, чий чобіт топче святу українську землю.

Сьогодні на вас дивиться вся країна. І лише від вас самих залежить, ким ви увійдете в українську історію - захисниками Соборності чи тими, хто розділить відповідальність за знищення України як єдиної держави , - вказано у зверненні.