Закарпатські депутати вимагають від Уряду встановити справедливі тарифи на електроенергію. Відповідне звернення депутати Рахівської районної ради більшістю голосів прийняли на минулому засіданні сесії. Підтримали документ і представники депутатської групи партії УКРОП.

На нашу думку, постійне і абсолютно невиправдане підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги приводить виключно до ще більшого зубожіння українців. Для жителів Рахівського району, який досі не є газифікованим, суттєве підвищення ціни на електроенергію з першого березня стане неймовірним фінансовим ударом, тому що саме електрика використовується у нас у більшості сфер побуту. І якщо наші урядовці не хочуть спровокувати ще сильнішого безконтрольного вирубування лісів, до котрого може призвести підняття ціни на електроенергію, їм варто задуматися над цим питанням. Люди і так доведені до відчаю. Не змушуйте їх шукати незаконні методи для обігріву своїх домівок ,- заявив депутат Рахівської районної ради, укропівець Микола Кокіш-Мельник.

І справді, як сказано у депутатському зверненні, раніше у Рахівському районі основним джерелом енергозабезпечення для задоволення комунально-побутових та санітарно-гігієнічних потреб були дрова, що приводило до неконтрольованих вирубок та значного зменшення лісового покриву Карпат. Населення негазифікованого району через значне подорожчання електроенергії, яке відбувається поетапно, унеможливлює її використання і для задоволення комунально-побутових та санітарно-гігієнічних потреб і призведе до збільшення використання дров, а відповідно - значного вирубування лісів в Українських Карпатах. За даними екологів, до паводку, який мав місце 21-22 листопада 2015 року у районі призвело у першу чергу масове вирубування лісів в Українських Карпатах. Всі ці пагубні дії можуть викликати значне незадоволення жителів і, можливо, призвести до акцій протесту .

Відтак депутати звернулися до Кабінету Міністрів України із вимогою встановити пільгові тарифи на електроенергію для населення, яке проживає в негазифікованих районах.

Це сприяло би частковому зменшенню соціального напруження, покращенню екологічного стану, запобіганню масового вирубування лісів і відповідно зменшенню руйнівних наслідків повеней, зсувів, а в результаті зменшенню бюджетних витрат на їх ліквідацію та підвищенню авторитету центральних органів влади , - сказано у зверненні.