Примусовий демонтаж кіосків-порушників розпочали сьогодні вранці. Вулиці Дніпропетровська вже звільнили від 3 незаконних торгових споруд. Попереду демонтаж решти, які розташовані у різних районах Дніпропетровська. Роботи провели на проспекті Карла Маркса, 21 - біля Національного гірничого університету. Один з кіосків тут встановили прямо на велосипедній доріжці.

"Очищення проходить за допомогою підрядних організацій. 4,5 тис тимчасових споруд знаходяться у місті. Це загальна кількість. Їхній перелік оприлюднять на сайті міськради. Тимчасові споруди, які не ввійшли до списку і продовжують з'являтися - будуть демонтовані. C поруди, які встановлені згідно всіх норм та законів залишаться", - наголосив в.о. начальника департаменту споживчого ринку та сфери послуг міськради Дмитро Терентьєв.

Демонтаж проводять з балгарками, адже окремі МАФи прибрати по-іншому просто неможливо.

Загалом у ході рейду, приписи отримали власники 81 кіоска. Наразі відомо, що у 24 з них є документи договори на оренду елементів благоустрою. Чи зможуть ці МАФи працювати вирішуватиме комісія департаменту споживчого ринку та сфери послуг міськради.

За знесенням кіосків слідкують полісмени, а також громадські організації та формування.

Демонтовані кіоски відправляють на штрафмайданчик. Аби забрати їх звідти, власникам необхідно буде надати відповідні документи та відшкодувати мерії витрати за демонтаж і зберігання споруд.

В.о. першого заступника мера Дмитро Погребов зустрівся з представниками підприємців і працівниками незаконних МАФів. "Ми діємо виключно в рамках закону", - запевнив він. І підкреслив, що "з усієї кількості МАФів договори мають тільки 900, а паспорт прив'язки - 60. Решта не платять податки, а люди, які там працюють не мають офіційного працевлаштування".

Нагадаємо, раніше Дмитро Терент'єв розповів про плани свого відомства у роботі з підприємцями та громадськістю.