Усі друковані ЗМІ, засновані органами державної влади, іншими державними органами та органами місцевого самоврядування, відповідно до Закону України Про реформування держаних і комунальних друкованих засобів масової інформації , протягом двох років підуть у вільне плавання . Реформування здійснюватиметься у два етапи: перший за бажанням редакцій, другий добровільно-примусово.

Волинська обласна рада співзасновник незалежної громадсько-політичної газети Волинь-нова . Редакція газети подала клопотання щодо виходу облради із співзасновників. Заступник начальника відділу з питань управління об єктами спільної власності територіальних громад Волинської обласної ради Мирослава Якимчук зазначила, що вихід є правомірним, а обласна рада для отримання інформаційних послуг надалі може входити в договірні стосунки з газетою.

Нагадаємо, що на останній сесії обласної ради голова фракції Українське об єднання патріотів УКРОП Вячеслав Рубльов запропонував внести зміни у Обласну програму розвитку медіа-простору Волині та реалізації державної інформаційної політики на 2016 2020 роки . Серед запропонованого йшлося про внесення корективи щодо розпорядника коштів фінансово-економічної підтримки газети Волинь-нова , де замість двох структур облради та ОДА, запропонував призначити лише обласну раду.

Депутати таку пропозицію підтримали. А вже після сесії газета заявила про бажання виключити облраду із співзасновників.

У членів Постійної депутатської комісії з питань використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області виникло запитання щодо приміщення, у якому розміщується газета, а це один із корпусів СНУ імені Лесі Українки. Заступник головного редактора Василь Уліцький пояснив, що згідно з Законом приміщення має передаватись газеті в оренду на 15 років на пільгових умовах як для бюджетних установ, тому проблем з його утримуванням не виникне.

В результаті обговорень члени комісії одноголосно проголосували за вихід обласної ради із співзасновників газети Волинь-нова .