Прикриваючись необхідністю голосування за євроінтеграційні закони, Верховна Рада ухвалила законопроект № 4054 щодо процедури арешту майна та інституту спеціальної конфіскації, який спричинить трагедію у сфері захисту прав українських громадян. Про це на своїй сторінці у мережі Facebook написав народний депутат , член президії політради УКРОПу Віталій Купрій.

Політик повідомив, що він голосував проти цього закону, оскільки, на його думку, визначення спеціальної конфіскації, прописане в законі, несе небезпеку для всіх громадян країни. Так, закон передбачає, що спеціальна конфіскація полягає у примусовому безоплатному вилученні за рішенням суду у власність держави грошей, цінностей та іншого майна за умови вчинення умисного злочину або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, визначеного Особливою частиною Кримінального кодексу, за які передбачене основне покарання у виді позбавлення волі або штрафу на суму понад 3000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Це означає, що тепер не суд, а слідчі та прокурори будуть визначати, чи є в тому, як ходить, їсть або спить людина, ознаки суспільно небезпечного діяння. І на підставі того, що ви комусь просто не сподобались, що у вас є що забрати, що ви принципові й не прогинаєтесь під злочинну владу, у вас можуть відібрати все , пояснив політик. Він також наголосив, що це не є боротьбою з корупціонерами, адже дія цього закону поширюється на всіх без винятку.

Масштаб зловживань правоохоронців, які мають зарплату в три тисячі гривень, вражатиме. День за днем вони фальшуватимуть справи, щоб розправлятись з невгодними і відбирати їхнє майно , переконаний народний депутат. За його словами, усе це матиме неконтрольовані наслідки, аж до збройного спротиву. Ми котимось у прірву , констатував Віталій Купрій.