За ініціативою народного депутата України Олександра Шевченка та Калуської місцевої організації УКРОПу народний депутат та член політради партії Віталій Купрій відвідав місто Калуш Івано-Франківської області. Нардеп проінспектував занедбані та небезпечні підприємства регіону, а також заявив про початок роботи з виправлення ситуації. Про це політик написав на своїй сторінці у соцмережі Facebook .

В цьому місті сталося екологічне лихо переповнення хімічними відходами хвостосховищ, затоплення Домбровського кар'єру, загроза засолення ґрунтів та їхнє потрапляння в басейни річок Лімниця та Дністер, а також провал підземних порожнин на місці відпрацьованих шахт , розповів про стан справ Віталій Купрій.

Разом з в. о. заступника міського голови Галиною Романко, громадськими діячами, науковцями та місцевими журналістами укропівець відвідав низку об єктів, які потребують уваги та негайного наведення ладу. Зокрема, поблизу Калуша є сім підземних шахт для видобування калійних солей, експлуатація яких спричинила просідання підземних шахтних полів. Зараз існує велика загроза провалів цих підземних порожнин на місці відпрацьованих шахт, а тому десятки місцевих родин підлягають відселенню.

Також політик відвідав Домбровський кар єр, який залишився після видобутку калійних добрив, епіцентр екологічної загрози. За словами народного депутата, зараз влада штучно створює юридичні проблеми, щоб не дозволити інвесторам реорганізувати завод для відновлення виробництва та вирішення екологічних проблем регіону. Адже інвестор не побажав платити їм хабарі. Тому наразі кар єр природним шляхом затоплює вода, яка розчиняє розкриті соляні поклади. На вирішення пов язаних з цим екологічних проблем із бюджету виділяють гроші, що просто тонуть у соляних розчинах .

Ще одна екологічна проблема Калуша зберігання гексахлорбензолу на єдиному в Європі полігоні токсичних відходів, який давно переповнений. Окрім того, що під загрозою опинилися флора та фауна регіону, мешканці міста Калуша можуть залишитися без питної води.

За часів Януковича в Калуському районі було розкрадено майже 300 мільйонів гривень бюджетних коштів , повідомив Віталій Купрій. Він також додав, що у березні 2015 року в парламенті було створено Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради з питань розслідування обставин розкрадання державних коштів під час надання послуг зі збирання небезпечних відходів гексахлорбензолу в Калуському районі Івано-Франківської області у 2011-2014 роках. Її очолив тодішній мер Калуша Ігор Насалик. Проте, порушуючи норми регламенту Верховної Ради і пункту 9 Постанови парламенту, результати роботи комісії не оприлюднили досі.

Цілком ймовірно, що комісія вийшла на слід злочинців серед високопосадовців, які й нині при владі, та отримала вказівку з Адміністрації Президента про зупинення відповідних розслідувань , припускає народний депутат. Саме тому він уже направив депутатське звернення голові комісії,