Житомиряни необхідними 250-ма голосами підтримали петицію про перейменування Парку культури та відпочинку імені Юрія Гагаріна в Шодуарівський парк. Нещодавно на громадських слуханнях більшість присутніх проголосували за повернення міському парку історичної назви.

Петиція, розміщена на сайті Житомирської міської ради, набрала необхідну кількість голосів за 22 дні. Ініціатором перейменування виступив житомирський журналіст Сергій Фещенко. Житомирські УКРОПівці також приєдналися до підписання даної петиції.

Історично цей парк, попри причетність Житомира до історії радянської космонавтики, оскільки в нашому місті народився конструктор космічних ракет Сергій Корольов, не має прямого зв'язку з постаттю першого космонавта Юрія Гагаріна. Натомість, цей парк має безпосереднє відношення до особистості Барона Івана Максимільяновича Шодуара, який цей парк і заснував , - йдеться в тексті електронної петиції.

Пропозиція перейменувати парк має своє місце, - впевнена голова обласної організації Українське об єднання патріотів УКРОП Тетяна Пашкевич, - тому я підтримала дану петицію. Поважаю відомого космонавта Гагаріна, але він не має жодного відношення до парку. Крім того, в Житомирі є вулиця названа на його честь, ініційовано збір підписів на нову петицію, аби його іменем назвати сквер на Польовому Майдані біля фонтану Космонавт . Сьогодні важливо провести серед населення інформаційну роботу щодо основних причин перейменування парку, поринувши в історію родини Шодуарів .

Питання перейменування депутати розглядатимуть на сесії Житомирської міської ради разом з комплексною програмою розвитку і реконструкції парку, на яку міською радою буде оголошено конкурс.

До відома:

Спочатку ініціаторами перейменування були житомирські краєзнавці. Вони дослідили, що барон де Шодуар Іван Максиміліанович заснував парк

За словами краєзнавця Сергія Собчук а, житомирський парк був створений намаганням барона, мецената, художника Івана Максиміліановича , т ому треба повернути історичну назву - Шодуарівський парк . Р одина Шодуарів відома з ІІ половини ХVІІІ століття. Вони вихідці з Південних Нідерландів, це сьогоднішня територія Бельгії. Шодуари починали, як звичайні робітники, але, напевно, в них було генетично закладено, що вони свій бізнес вели доволі вдало. Свої кошти витрачали на благодійність.