Нежитлове приміщення комунальної власності загальною площею 71, 0 квадратний метр в історичній частині Луцька на вулиці Караїмській, 7 міська рада продає за 70 тисяч гривень, що по курсу 26,75 складає 2 616 доларів. Такою є прогнозована вартість приміщення згідно з інформацією, яку надали депутатам Луцької міської ради.

Реальна ж ринкова вартість подібного об єкту в тому районі обласного центру біля 28 000 доларів , пояснює депутат міськради від УКРОПу Ігор Поліщук.

Так, зважаючи на ціни на комерційну нерухомість в районі центру міста, середня ціна за метр квадратний становить 1000 $, якщо приміщення з середнім ремонтом і в нормальному стані. Враховуючи стан цього приміщення, великі кошти доведеться вкласти в ремонт, хоча все ж реальна ринкова ціна не може бути менше 400$ за 1 м.кв. (28 000 $ ) хоча б тому, що власник приміщення може оформити земельну ділянку , додає Поліщук.

Ці кошти, 28 000 доларів, міг би отримати міський бюджет, якби приміщення виставлялося на аукціон. Натомість схема інша.

Підприємець Кальний О.В. , який певний час орендує приміщення (договір оренди від 02.04.2014 №1145), подав у міську раду звернення, щоб орендований ним об єкт відповідно до Закону України Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію) , керуючись ст. 26 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні включили у перелік об єктів, що підлягають приватизації шляхом викупу.

Міська рада звернення розглянула і задовольнила. Відтак, з явився Проект рішення Луцької міської ради від 04.02.2016 Про включення нежитлового приміщення загальною площею 71,0 кв. м. на вул. Караїмській, 7 до переліку об єктів, що підлягають приватизації шляхом викупу .
Зауважимо, що для того, щоб мати можливість викупити приміщення з комунальної власності, потрібно провести низку так званих невід ємних поліпшень на 25% експертної оцінки вартості об єкта. Очевидно, експерт оцінив приміщення на Караїмській, 7 у 49 000 гривень, бо, згідно з локальним кошторисом на будівельні роботи №2-1-1, невід'ємних поліпшень підприємець провів на понад 12 тисяч гривень.

Зокрема, він начебто протравив стіни протигрибковим розчином, поліпшив штукатурення по каменю і бетону стін, улаштував стяжку, замінив двері та вікна на металопластикові.

Оглянувши приміщення складається враження, що більшість робіт були виконані лише на папері, коментує депутат від УКРОПу Микита Рабан і додає: Цікаво, що у локальний кошторис включені такі пункти як Монтаж дверного блоку та Монтаж металопластикових вікон , але вартість самих матеріалів дверей і вікон не включена. Фактично, навіть на папері підприємець змонтував у приміщення неіснуючі двері та вікна .

Водночас, Микита Тарасович стверджує, що, у будь-якому випадку, остаточний висновок щодо ходу виконання невід'ємних поліпшень та їхньої вартості прийме відповідна депутатська комісія після огляду об'єкта, який відбудеться завтра, 12 лютого.

Окрім приміщення на Караїмській, 7 об'єктів комунальної власності, які плануються до продажу у 2016 році у Луцьку шляхом викупу, є 6 інших.