Одне з ключових завдань органів місцевого самоврядування це формування і розподілення бюджетів громад.

Сприяти ефективному наповненню кошиків і справедливому їх використанню головне завдання майже 80 депутатів-укропівців, обраних до рад різних рівнів Сумської області.

Обласна парторганізація УКРОПу започаткувала освітній проект для партійців, обраних депутатами сільських, селищних, міських та обласної рад: серія тренінгів та семінарів покликана підвищити рівень обізнаності партійних активістів в галузі бюджетних процесів та міжбюджетних відносин.

Наша мета щоб укропівці показували в місцевих радах найвищий рівень компетентності, були прикладом для колег з інших фракцій, добре розбиралися в бюджетних процесах і могли запобігати корупції при розподілі народних грошей , - сказав напередодні першого заняття Укропівської школи депутата лідер УКРОПу Сумщини Владислав Луговий.

На переконання політика, дуже важливо, щоб депутати, особливо молоді, ті яких обрали вперше, розуміли як формується бюджет основний для кожної громади фінансовий документ. Не менш важливо й те, як витрачатимуть кошти з гаманця громади, наголошує Владислав Луговий:

Зважаючи на недостатню обізнаність депутатів, місцевим адміністраціям легко маніпулювати бюджетними питаннями. А народні обранці на сесіях рад часто вимушені бути статистами, які нічого не вирішують, і грати роль масовки. Так не повинно бути, і ми цю ситуацію будемо виправляти , - говорить головний укропівець Сумщини.