Незважаючи на поширену думку про те, що при владі в Грузії перебуває проросійський уряд, ця країна значно випереджає Україну на шляху євроінтеграції та запровадження децентралізації, які задекларовані українською владою як пріоритетні напрямки реформ. Про це 12 лютого під час прес-конференції заявив народний депутат України, член міжфракційного об'єднання УКРОП Віталій Купрій. Він повідомив, що недавно повернувся з робочої поїздки до Грузії, де на власні очі побачив, який саме передовий досвід може запозичити Україна.

Ми повсюди бачили позитивне ставлення до українців. Ми побачили, що Грузія продовжує свій потужний рух інтеграції до Європейського Союзу , заявив Віталій Купрій, зазначивши, що Грузія випереджає Україну в цьому на декілька кроків. Зокрема, за словами нардепа, Єврокомісія вже найближчим часом має передати відповідні документи щодо запровадження безвізового режиму для Грузії до Європарламенту. Одразу після того, як вони будуть проголосовані, Грузія може розраховувати на скасування обмежень. Україна ж, на жаль, має пройти ще довгий шлях до безвізового режиму, констатував Віталій Купрій.

Ще однією позитивною реформою, яка була ще два роки тому задекларована й українською владою, є децентралізація. За словами Віталія Купрія, вже за нового уряду в Грузії були ухвалені закони, які давали додаткові права громадам на місцях. Одним з таких нововведень стало обрання мерів міст шляхом прямого голосуванням, на відміну від попередньої практики їхнього обрання депутатами рад.

А ще розмежування повноважень. Ми побачили, що дійсно губернатори є, але вони мають тільки контрольні функції і в жодному разі не є розпорядниками бюджетних коштів , зазначив нардеп. На його думку, Україна також має наслідувати відповідну практику, коли бюджетні кошти розподілятимуть на потреби громади виконавчі комітети при обласних та районних радах, що дозволить уникнути корупції. Крім того, в Грузії можна перейняти чимало корисного у сфері запровадження реформ медичної, судової та правоохоронної систем.

Отриманий від грузинських колег досвід Віталій Купрій планує оформити у спеціальний звіт з конкретними пропозиціями, який буде оприлюднений вже найближчим часом.