П'ятнична сесія Херсонською міської ради стала переможною для УКРОПу та інших демократичних сил. Попри спроби її зірвати і тим самим запобігти усуненню скомпрометованого чиновника від влади в місті, її не тільки вдалося провести, але й вирішити наболіле питання.

Активістка місцевої "Самооборони" вимагала від депутатів проголосувати за відсторонення від участі в засіданні екс-мера і сепаратиста депутата Володимира Сальдо. Після цього вона під час виконання гімну кинула на стіл перед лідером місцевого "Оппоблоку" відрізані свинячі вуха, і лідера партії "Наш край" Володимира Сальдо облила червоною фарбою.

Активістку вивели із залу, а міський голова спробував скасувати засідання, але під тиском депутатського корпусу оголосив перерву. Після відновлення засідання фракції "Опозиційного блоку" і Нашого краю "демонстративно покинули сесійну залу.

Однак демократичні політсили, які залишилися в сесійній залі, показали, що можуть працювати і без екс-регіоналів. Всі важливі для міста проекти рішень були проголосовані. Більш того - депутати підтримали найважливіші рішення, через які і були спроби зірвати сесію, а саме рішення, що дозволили усунути одіозного в.о. першого віце-мера і помічника міського голови, головного корупціонера міста Ігоря Пастуха.

По-перше, депутати внесли зміни до Положення про виконком: тепер першим віце-мером може бути тільки член виконкому, тобто для Пастуха ця посада стає апріорі недосяжною.

По-друге, депутати скасували посади помічників і радників мера - тобто ліквідували так звану "патронатну службу", в яку традиційно переводив усіх звільнених під тиском депутатів та громадськості недбайливих чиновників.

І, по-третє, "родзинкою на торті" в честь відходу Ігоря Пастуха стало рішення (внесене депутатом фракції УКРОП Оленою Мазур) про відновлення кримінальних проваджень та проведення досудового розслідування численних "гріхів" в.о. першого заступника міського голови Ігоря Пастуха.

Так що ця сесія стала повною перемогою кріп і всіх демократичних сил ради.