Юрист громадської приймальні Тетяна Омельчук розповідає, що найактуальніші питання з якими часто приходять учасники АТО це виділення землі та пільги. Здебільшого звертаються рівняни, часто юрист надає консультації по телефону.

Нещодавно до громадської приймальні прийшов мешканець Рівненського району учасник бойових дій. Чоловік розповів, що отримав травму (не поранення) перебуваючи безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції. Вже після демобілізації лікарі встановили, що рівненчанину необхідно робити операцію (через отриману травму). Операція коштує чималі гроші, а родина наразі не в змозі оплатити лікування.

Юрист Тетяна Омельчук порадила чоловікові звернутись з рапортом до військового комісаріату та просити направлення на військово-лікарську комісію для встановлення причино-наслідкового зв язку. Крім того, юрист повідомила демобілізованому бійцю про те, що крім державник існує багато приватних медичних закладів, які можуть прооперувати його зі знижкою, або взагалі безкоштовно.

Тетяна розповіла ще про одного відвідувача, який звернувся із питаннями про пільги на оплату комунальних послуг.

  • Я пояснила учаснику АТО хто із членів його сім ї має право на пільгу по оплаті комунальних платежів. Крім того, пояснила чоловікові, що він, як учасник бойових дій, може подати документи на застосування пільг та отримання субсидії, - резюмувала юрист.

Крім того, за словами Тетяни, відвідувач хоче продовжити військову службу за контрактом. Тож вона надала роз яснення щодо строків, на які він має право заключити контракт.