Компанія Panasonic заявила про інвестиції $ 853 млн в проект сонячних панелей Solar Roof, виробництвом яких також займається компанія Ілона Маска.

На Гігафабриці вироблятимуть акумуляторні батареї для останнього електрокара компанії Model 3. Старт виробництва для електромобілів заплановано на другий квартал цього року, а до 2018 року Tesla і Panasonic планують вийти на обсяги виробництва в розмірі 35 ГВт / рік.

При цьому представники компанії заявляють, що ця цифра складе майже половину потужностей всіх вироблених у світі акумуляторів. На виробництві буде зайнято 6500 осіб, а побічно буде створено ще 20-30 тис. робочих місць.

В основі батареї що будуть вироблятися на Гігафабриці ляже спільна розробка Tesla і Panasonic - високоефективний акумулятор 2170.

Виробники називають обраний форм-фактор оптимальним у співвідношенні вартості і ємності. При цьому акумулятор 2170 стане універсальним як і при виробництві батарей для електрокарів, так і в якості елемента живлення для інших пристроїв.

Так, осередки 2170 будуть використовуватися в Powerpack і Powerwall - пристроях виробництва Tesla Motors, придатних для накопичення і зберігання енергії в приватних домоволодіннях і на невеликих підприємствах. Ці системи накопичення енергії також розглядаються як допоміжні пристрої для панелей Solar Roof.

За задумом авторів, концентрація виробництва в одному місці і значне підвищення автоматизації процесу дозволить серйозно знизити собівартість вироблених акумуляторів і, як наслідок, знизити кінцеву вартість електромобілів Tesla.