Ганебний провал голосування у Вінницькій обласній раді рішення про припинення в Україні політичних репресій та звільнення політв язнів в черговий раз засвідчив, що на Вінниччині так звана опозиція фактично злилась з владою. Кількості голосів народних обранців не вистачило, аби підтримати звернення депутатського корпусу області до перших осіб держави. Знову демократичні сили публічно продемонстрували, що декларувати загальнолюдські цінності і жити за ними це для них зовсім різні речі.

Нагадаємо, що на першій сесії обласної ради 7 скликання Батьківщина , Свобода , Самопоміч і Радикальна Партія Олега Ляшка , всупереч підписаному за ініціативою УКРОПу меморандуму про об єднання демократичних сил, обрали головою обласної ради представника влади, виторгувавши собі натомість посади заступників.

Депутати, журналісти та громадськість, які були присутніми на тій сесії, чітко чули та запам ятали, як лідер вінницької Батьківщини Людмила Щербаківська виправдовувала себе і своїх депутатів, які голосували за кандидатуру Анатолія Олійника на посаду голови облради і запевняла, що підтримка Олійника це запорука звільнення Юрія Павленка (Хорта) з-під варти.

А вже через кілька днів після успішно проведених торгів під час чергового судового засідання по справі Юрія Хорта чітко стало зрозуміло, що жодних дій для звільнення Павленка Батьківщина не чинитиме. Більше того, значна частина депутатів вищезазначеної політичної сили дивним чином покинула сесійну залу саме перед голосуванням рішення по політв язням, завдяки чому й не вистачило необхідних голосів.