Служба безпеки України розпочала програму повернення на підконтрольну територію України бойовиків ДНР/ЛНР .

Програма розповсюджується на осіб, які:

  • готові добровільно відмовитися від участі у терористичній діяльності та співпрацювати з правоохоронними органами України;
  • не брали участі у вбивствах, катуваннях, зґвалтуваннях та інших тяжких злочинах;
  • мають щире бажання виправити власні помилки чесною працею на благо України.

Підстави для звільнення від кримінальної відповідальності для учасників терористичних формувань ДНР/ЛНР передбачені в межах чинного законодавства України.

Лише за 2015 рік через добровільну відмову від участі у незаконних збройних формуваннях, щире каяття та співпрацю з правоохоронними органами, українськими судами звільнено від кримінальної відповідальності понад 60 осіб. Усі вони нині знаходяться у своїх родинах.

СБУ доводить цю інформацію до родичів бойовиків, які мешкають на території України.

Під час індивідуальних зустрічей-бесід акцентується увага на необхідності добровільної відмови від участі у терористичних угрупуваннях, поверненні на українську територію та співпраці з українськими правоохоронними органами, як умовами звільнення від кримінальної відповідальності .

Протягом двох тижнів такі зустрічі вже проведено з членами 52 родин.

До цієї роботи широко залучені волонтерські та громадські організації, керівники місцевих органів самоврядування Донбасу та Української православної церкви.

Так, лише 15 серпня 2015 року на підконтрольну Україні територію повернувся один з бойовиків, який, ознайомившись з програмою, відмовився від перебування на тимчасово окупованій території і добровільно здався правоохоронцям.