Повідомляється, що доктрина виходить із високої імовірності великомасштабного застосування проти України воєнної сили як головної загрози національній безпеці України у воєнній сфері;

Під час засідання РНБО 2 вересня було схвалено і запропоновано для затвердження президенту проект нової редакції Воєнної доктрини України. Про це повідомили в прес-службі РНБО.

Згідно з повідомленням, Воєнна доктрина України є концептуальним документом, що аналізує сутність і характер сучасних воєнних конфліктів, визначає принципи і шляхи запобігання їх виникненню, підготовку держави до загрози воєнного конфлікту, застосування воєнної сили для захисту державного суверенітету, територіальної цілісності, інших життєво важливих національних інтересів.

Воєнна доктрина України базується на Стратегії національної безпеки України та є базовим документом оборонного планування і основою для розроблення концепцій та державних програм реформування та розвитку Збройних Сил, інших військових формувань, озброєння та військової техніки, оборонно-промислового комплексу. Проект пройшов громадське обговорення із залученням як представників органів державної влади України, так і експертів недержавних організацій, а також іноземних радників, акредитованих при Офісі НАТО в Україні , - йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що Воєнна доктрина:

визначає Російську Федерацію воєнним противником України та умови звільнення тимчасово окупованих територій України;

  • виходить із високої імовірності великомасштабного застосування проти України воєнної сили як головної загрози національній безпеці України у воєнній сфері;
  • підтверджує відмову від політики позаблоковості та відновлення стратегічного курсу на євроатлантичну інтеграцію;
  • визначає ознаки виникнення збройного конфлікту всередині України, у тому числі інспірованого іноземними державами;
  • враховує збільшення ролі інформаційно-психологічних операцій;
  • наголошує на потребі удосконалення системи мобілізаційної підготовки і мобілізації та суттєвого збільшення професійної складової у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях;
  • формулює заходи з підготовки держави до оборони, необхідні для відновлення державного суверенітету та територіальної цілісності держави, а також завдання розвитку оборонного та безпекового потенціалу України як необхідної умови відсічі збройної агресії тощо.

Нагадаємо, 11 серпня Міністерство оборони України завершило розробку проектів стратегічних документів в оборонній сфері, зокрема воєнної доктрини.