Нещодавно на базі штабу рівненського УКРОПу розпочала роботу Громадська приймальня, метою діяльності якої є координація дій та надання роз яснень положень законодавства, консультації з питань реалізації прав, державних гарантій та свобод учасникам АТО та членам сімей загиблих під час проведення АТО.

Кваліфіковані юристи приймальні Тетяна Омельчук і Олександр Давидович надають правові консультації та допомагають оформлювати різні документи учасникам АТО.

Днями до Громадської приймальні рівненського УКРОПу звернувся мешканець Рівного учасник АТО. Чоловік розповів юристам, що у 2015 році став на чергу по отриманні земельної ділянки у межах міста, але так і не отримав її. Крім того, рівнянин раніше подавав заяву до органів соцзахисту для отримання пільг на оплату комунальних послуг. Однак, за його словами, ніяких пільг не отримав.

Юристи Громадської приймальні, вислухавши учасника АТО, надали роз яснення, які права він має у цій ситуації. Зокрема те, що чоловік має право на першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального будівництва, садівництва і городництва і може стати на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Також юристи проконсультували рівнянина про перелік документів, які необхідні для того, щоб стати на облік. Від так чоловік розпочав збирати необхідні документи та має намір скористатись своїм правом на забезпечення житлом у Рівному.

До слова, у приймальню УКРОПу звертаються не лише мешканці обласного центру. До юристів звернувся учасник АТО із села Біла Криниця, що у Рівненському районі. В чоловіка теж назріло земельне питання. Він розповів юристам, що звертався в органи місцевого самоврядування ще у 2015 році із заявою для отримання земельної ділянки. От тільки по його заяві відсутні будь-які рішення.

Юристи допомогли учаснику бойових дій написати відповідне звернення до сільської ради. Крім того, щоб землю все ж виділили, Тетяна та Олександр допомогли чоловікові написати ще одну заяву до депутата обласної ради Діани Гордійчук для сприяння у вирішенні вказаного питання, оскільки сам учасник АТО не в силі боротися з бюрократією в органах місцевого самоврядування.