Голова рівненського УКРОПу Діана Гордійчук, депутати місцевих рад різних рівнів, працівники штабу, студенти та просто прихильники партії взяли участь в одноденному навчальному семінарі, який відбувся у Рівному. Основною темою заходу був доступ до публічної інформації в місцевих радах, хоча поговорили й на інші теми.

Координатор проекту - Міжнародний республіканський інститут, представництва якого діють у понад 30ти країнах світу, та тренери семінару представники Інституту політичної освіти та Українського незалежного центру політичних досліджень дали присутнім вичерпну інформацію про основні норми доступу та кращі практики організації доступу до публічної інформації у місцевих радах.

Троє тренерів Тарас Случик (Інститут політичної освіти), Іван Лукеря (Український незалежний центр політичних досліджень) і Тарас Бик (Міжнародний республіканський інститут) протягом дня розповідали присутнім про важливість та прозорість доступу до публічної інформації. Також обговорили зміни у Законі України Про доступ до публічної інформації .

Серед присутніх були й представники й від інших партій, зокрема, Радикальної партії Олега Ляшка та Батьківщини , яких запросили укропівці. Депутатів місцевих рад різних рівнів найбільше цікавили питання пов язані з процедурою і регламентом проведення сесій, засідання профільних комісій, рівня відкритості тієї чи іншої інформації для широкого загалу.

Зокрема, тренери у семінарі підняли три основні теми: Основні норми доступу до публічної інформації у місцевих радах , Кращі практики організації норми доступу до публічної інформації у місцевих радах щодо фінансів, майна та організації роботи та Організація кампаній громадського лобіювання .

  • На цей захід зібралися наші депутати місцевих рад не тільки з Рівного, а й з усієї області. Також ми запросили представників інших партій і місцеве студентство. Цей семінар буде давати нашим депутатам і активістам навички контролю влади і максимальної прозорості рад на місцях, - резюмувала голова рівненського УКРОПу Діана Гордійчук.

Тематичні тести, лекції, практичні завдання і неформальне спілкування з досвідченими тренерами не залишили жодного запитання без відповіді. Фахові та політично незаангажовані висновки сприятимуть розвитку місцевого самоврядування та утвердженню демократичних цінностей та становленню громадянського суспільства, небайдужого і відповідального.