В Україні склалася класична революційна ситуація. Суспільство потребує й вимагає радикальних економічних, соціальних та політичних змін. Однак сучасна політична еліта неспроможна втілити ці зміни в життя та навіть не зацікавлена в них. Політичні сили, що прийшли до влади на гаслах Революції гідності, були перефарбованими представниками влади минулої. Природно, що революційні зміни вони не могли й не хотіли провести.

  • Замість системних реформ маємо їхню імітацію заради збереження старої бюрократичної системи в новій упаковці для зарубіжних кредиторів.
  • Замість боротьби з корупцією її кришування з боку найвищих посадових осіб та їхнього найближчого оточення.
  • Замість справедливого судочинства вибіркове правосуддя та політично вмотивовані переслідування патріотичної опозиції.
  • Замість відкритої та щирої політики підкилимні договірняки еліти та спроби двірцевих переворотів .
  • Замість захисту національних інтересів непрозорі домовленості з країною-агресором.

Українці чудово розуміють цю ситуацію. Недовіра до органів влади досягла критичної межі. Обурення наростає. Однак можливість уникнути потужного соціального вибуху є. Для цього потрібна лише політична воля та радикальні політичні кроки з підтримкою громадянського суспільства.

Україні потрібне повне перезавантаження державної системи. Це означає:

  1. Початок процесу створення нової Конституції України зі скликанням Установчих зборів, широким обговоренням та затвердженням проекту Конституції на загальнонаціональному референдумі.
  2. Тотальну посадову та політичну люстрацію, тобто пряму заборону обіймати державні посади та балотуватися до представницьких органів особам, які займали ці посади до Революції гідності.
  3. Повне обнуління чинного на сьогодні законодавства та заміну його новим, сучасним, кодифікованим у низку вичерпних та зрозумілих кодексів, які стимулюють економічний розвиток та надають максимальний обсяг економічних, громадянських та політичних свобод громадянам, громадам та територіям.
  4. Цивілізоване вирішення проблеми незаконної, позаправової або несправедливої приватизації шляхом викупів, доплат чи націоналізації активів та беззастережну конфіскацію власності представників країни-агресора на території України.

Ці першочергові кроки мають бути здійснені новою Верховною Радою, обраною на позачергових парламентських виборах, та технократичним перехідним урядом, який буде створений новообраною Радою. Вибори мусять очистити владне поле нашої держави від перефарбованих корупціонерів, реакціонерів та замаскованих агентів Росії, а відтак мають проводитися за умови законодавчої заборони висування особам, які мали мандат уже двічі.