Останні п ять років в Україні активно впроваджується ідея зеленої економіки. Суть цієї сфери у підвищенні добробуту країни у довгостроковій перспективі без спричинення екологічних дефіцитів.

Задля розвитку екологічної складової на Волині голова обласної ради Ігор Палиця зустрівся із представниками Програми сприяння зеленій модернізації української економіки, що реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ).

Директор програми Дагмар Ецер розповіла, що програма триватиме із лютого 2014 року по березень 2017 з можливістю продовження на 6 місяців. Вона охоплює три рівні: національний, регіональний та рівень компанії, яка надає послуги і при цьому використовує нові зелені технології.

На національному рівні GIZ надає стратегічні рекомендації в окремих секторах, сприяє розвитку малого та середнього бізнесу. Головним партнером програми є Міністерство економічного розвитку та торгівлі України, а фінансування з боку німецького уряду становить 5 мільйонів євро.

Як зазначила заступник директора програми Тетяна Аніщук, на регіональному рівні програма має дві основні мети: налагодження багатостороннього діалогу між владою та бізнесом з питань розвитку зеленої економіки, а також сприяння розвитку послуг з енерго- та ресурсоефективності. В межах програми запланована експертна підтримка, тренінги для держслужбовців на тему зеленої економіки та грантове фінансування на окремі проекти, які стосуються досліджень та консалтингу.

У голови обласної ради виникло декілька запитань до реалізаторів програми щодо конкретики майбутньої допомоги та реальних фінансових вливань до бюджету Волинської області.

Розвиток екологічної економіки необхідний, проте окрім моральної підтримки нам важливо, щоб ви могли показати, що Європа інвестує і готова зайти на наші ринки, наголосив Ігор Палиця. Я дивлюсь на розвиток області як бізнесмен, а не як чиновник. До Волині повинні надходити кошти. Я сподіваюсь, що ця програма не лише загорне наші ідеї в європейську упаковку, але й допоможе отримувати гранти для їх реалізації .